Jokičs otro sezonu pēc kārtas atzīts par NBA vērtīgāko spēlētāju

 
©Scanpicx

Denveras "Nuggets" centra spēlētājs Nikola Jokičs otro gadu pēc kārtas atzīts par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas vērtīgāko spēlētāju.

27 gadus vecais Serbijas basketbolists savā septītajā NBA sezonā 74 aizvadītās spēlēs vidēji izcēlās ar 27,1 gūtajiem punktiem, 13,8 atlēkušajām bumbām un 7,9 rezultatīvām piespēlēm.

Viņš izšķirošajā balsojumā, kurā piedalījās 100 sporta žurnālisti no visas pasaules, saņēma 875 punktus un pārspēja Filadelfijas "76ers" spēlētāju Džoelu Embīdu un Milvoki "Bucks" līderi Janni Adetokunbo.

Embīds bija otrajā vietā ar 706 punktiem, kamēr Adetokunbo sakrāja 595 punktus.

Jokičs ir 13.spēlētājs NBA vēsturē, kuram izdevies tikt pie MVP balvas divus gadus pēc kārtas. Iepriekš tāds pats veikums padevās Karīmam Abdulam-Džabaram, Adetokunbo, Lerijam Bērdam, Viltam Čemberlenam, Stefenam Karijam, Timam Dankanam, Lebronam Džeimsam, Irvinam "Maģiskajam" Džonsonam, Maiklam Džordanam, Stīvam Nešam, Bilam Raselam un Mozesam Melounam.

Tāpat šī ir arī pirmā reize, kad visi trīs galvenie pretendenti uz vērtīgākā spēlētāja balvu nav ziemeļamerikāņi, jo Jokičs nāk no Serbijas, Adetokunbo ir grieķis, bet Emīds ir dzimis Kamerūnā.

2014.gada NBA draftā ar 41.numuru izvēlētais Jokičs ir viszemāk draftētais spēlētājs, kurš saņēmis MVP balvu, neskaitot trīskārtējo labāko spēlētāju Melounu, kurš vispār nebija draftēts. Iepriekš no drafta zemākajām izvēlēm par vērtīgākajiem atzīti Adetokunbo un Nešs, kuri savulaik tika draftēti ar 15.numuru.