Sācies NBA Visu zvaigžņu spēles līdzjutēju balsojums

 
©AFP/Scanpix/Leta

Sestdien ir sācies Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) 2022.gada Visu zvaigžņu spēles līdzjutēju balsojums, pēc kura tiks izvēlēti komandu starta piecinieki.

Balsot līdzjutēji var kopš plkst.18 Latvijā.

Balsojums par Rietumu un Austrumu konferenču starta pieciniekiem noslēgsies 22.janvāra pusnaktī pēc Austrumkrasta laika jeb 23.janvārī plkst.7 pēc Latvijas laika.

Balsošanas laikā līdzjutēji vienu reizi dienā var balsot ar NBA lietotnes palīdzību, kā arī līgas mājaslapā "NBA.com". Tāpat ik dienu var balsot sociālajā vietnē "Twitter", līdzās tēmturim #NBAAllStar tvītojot vai retvītojot tēmturi ar basketbolista vārdu un uzvārdu vai atzīmējot viņa lietotājvārdu.

Piecās dienās - 25.decembrī, 7., 13., 17. un 20.janvārī - atdotajām balsīm būs divtik liela vērtība.

Tāpat kā līdzjutēji, starta piecinieku izvēlē piedalīsies NBA spēlētāji un mediji. Sesto sezonu pēc kārtas līdzjutēju balsojums dod 50% rezultāta, kamēr pa 25% dos šobrīd aktīvie spēlētāji un masu mediji.

Līdzjutēju balsojuma starprezultāti tiks paziņoti 6., 13. un 20.janvārī. Starta piecinieki tiks paziņoti 27.janvārī, bet nedēļu vēlāk būs iespējas iepazīties arī ar NBA Visu zvaigžņu spēles rezervistiem, kurus izvēlēsies treneri.

NBA vēsturē 71. Visu zvaigžņu spēle, atzīmējot līgas 75 gadu jubileju, norisināsies 20.februārī Klīvlendā. Klīvlenda NBA zvaigznes uzņēma arī 1997.gadā, kad līga svinēja 50 gadu jubileju.

2020.gada pasākumā Čikāgā tālmetienu konkursā latvietis Dāvis Bertāns izcīnīja trešo vietu.

Pirms četrām sezonām starp rezervistiem Visu zvaigžņu spēlei tika izraudzīts Kristaps Porziņģis, taču ceļgala krustenisko saišu plīsums pārvilka strīpu viņa cerībām debitēt šajā pasākumā.

Porziņģis pirms pieciem gadiem uzvarēja programmā iekļautajā meistarības konkursā, tāpat viņš divreiz ir spēlējis NBA Uzlecošo zvaigžņu mačā. Savā debijas sezonā jauno zvaigžņu spēlē piedalījās arī Rodions Kurucs.

Pagājušajā sezonā Atlantā notikušajā Visu zvaigžņu spēlē Lebrona Džeimsa komanda ar 170:150 uzvarēja Kevina Durenta vienību.