Latvijas basketbolisti Pasaules kausa pirmskvalifikācijā tiksies ar Rumāniju un Baltkrieviju

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Latvijas vīriešu basketbola izlases pretinieces 2023.gada Pasaules kausa basketbolā Eiropas zonas pirmskvalifikācijas otrajā kārtā būs Rumānija un Baltkrievija.

D grupā Latvijas basketbolistiem pretiniekos izlozē Berlīnē ielozēja Rumāniju un Baltkrieviju.

C grupā spēlēs Zviedrija, Austrija un Portugāle.

E grupā būs Melnkalne, Dānija un Islande.

F grupā tiksies Ziemeļmaķedonija, Šveice un Slovākija.

Latvijas izlase bija izsēta pirmajā grozā kopā ar Melnkalni, Ziemeļmaķedoniju un Zviedriju. Tādējādi šīs izlases nevarēja tikt ielozētas pretiniekos. Otrajā grozā bija Rumānija, Dānija, Austrija un Šveice, bet trešajā - Baltkrievija, Islande, Portugāle un Slovākija.

No 2023.gada Pasaules kausa basketbolā Eiropas zonas pirmskvalifikācijas otrās kārtas dalībniecēm par Latviju FIBA rangā augstāk ir tikai Melnkalne.

Noslēdzoties 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kļuva zināmas tās astoņas izlases, kas kopā ar vēl četrām komandām augustā cīnīsies par iespēju spēlēt Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

No 12 otrās kārtas dalībniecēm FIBA rangā visaugstāk ir Melnkalne, kas ieņem 26.vietu, bet uzreiz aiz tās ir Latvija. Abas izlases ir līdzās arī starp Eiropas komandām, ieņemot attiecīgi 14. un 15.vietu.

Tālāk seko Islande (46.vieta FIBA rangā un 25. Eiropas zonā), Baltkrievija (51., 28.), Ziemeļmaķedonija (52., 29.), Zviedrija (54.,30.), Rumānija (55., 31.), Dānija (56., 32.), Austrija (57., 33.), Portugāle (58., 34.), Šveice (61., 35.), Slovākija (63., 36.).

Portugāle, Baltkrievija, Islande un Slovākija pārvarēja priekškvalifikācijas pirmo kārtu, bet pārējās astoņas izlases nekvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram. Priekškvalifikācijas pirmajā kārtā apstājās Kipra, Albānija, Kosova un Luksemburga.

Otrajā kārtā 12 izlases tiks sadalītas četrās grupās pa trim komandām katrā. Kvalifikācijas turnīrā, kur spēlēs arī 24 Eiropas čempionāta finālturnīra dalībnieces, vietu izcīnīs pa divām labākajām izlasēm no katras grupas.

2023.gada Pasaules kausa finālturnīrs notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. No 32 izlasēm lielākā pārstāvniecība jeb 12 komandas būs no Eiropas.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!