Timma un Bertāns palīdzēs Latvijas izlasei EČ kvalifikācijas turnīra spēlēs

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Jānis Timma un Dairis Bertāns varēs palīdzēt Latvijas vīriešu basketbola izlasei divās gaidāmajās 2022.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas spēlēs, trešdien ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Jau iepriekš LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sarunā ar raidījuma "Ūdenszeļļi" vadītājiem atklāja, ka Maskavas apgabala "Himki" vienība ir tuvu, lai piekristu uz divās kvalifikācijas turnīra spēlēm palaist Timmu. Cipruss uzsvēra, ka Bertāna sakarā šāds scenārijs ir mazāk ticams, bet netiek izslēgts.

Trešdien LBS ziņo, ka "Himki" ļāvusi abiem basketbolistiem doties palīgā Latvijas izlasei, kas 20.februārī Rīgā tiksies ar Bulgāriju, bet divas dienas vēlāk ar Grieķiju.

LBS vēsta, ka abi basketbolisti ceturtdien Maskavā, visticamāk, piedalīsies ULEB Eirolīgas spēlē pret Artūra Kuruca pārstāvēto Vitorijas "TD Systems Baskonia", taču jau dienu vēlāk ieradīsies Rīgā.

"Komunikācijas procesā par Eirolīgas klubu spēlētāju pievienošanos valstsvienībai bija dažādi pavērsieni, līdz šodien saņēmām "Khimki" ģenerālmenedžera akceptu Daira un Jāņa līdzdalībai Rīgas posma spēlēs," pārrunu gaitu skaidro vīriešu izlases koordinators Emīls Toms. "Paldies klubam par atsaucību un spēlētājiem par aktīvo vēlmi palīdzēt valstsvienībai svarīgajās spēlēs. Kārtojam ceļojuma formalitātes, abi būs Rīgā piektdien."

LBS vēsta, ka pirmdien veiktie testi uzrādījuši negatīvus rezultātus, bet otrdien un trešdien izlase "Arēnā Rīga" jau aizvadījusi pirmos treniņus.

"Pirmais iespaids ir pozitīvs - spēlētājiem ir gan labs noskaņojums un apņēmība, gan laba sportiskā forma. Ziņa par vēl divu pieredzējušu basketbolistu pievienošanos, protams, priecē, tāpat, kā priecē visu sabraukumā esošo spēlētāju atsaucība. Taču basketbols ir komandas spēle, un mūsu varējums cīņās ar Bulgāriju un Grieķiju būs atkarīgs no visas Komandas darba. Tam gatavojamies visiem iespējamiem līdzekļiem," sarunā ar LBS teica izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Finālturnīram Latvijas komanda var kvalificēties divos veidos: 1) 20.februārī uzvarot Bulgārijas izlasi vismaz ar sešu punktu starpību; 2) uzvarot Bulgāriju ar 1-5 punktu starpību un 22.februārī uzvarot Grieķiju.

Vīriešu valstsvienībām paredzēts logs no 15. līdz 22.februārim, un tā laikā jānoskaidro 13 finālturnīra dalībniekus. H grupas spēles paredzētas 20. un 22.februārī. Pirmajā dienā spēlēs Latvija - Bulgārija un Grieķija - Bosnija un Hercegovina, otrajā tiksies Latvija - Grieķija un Bulgārija - Bosnija un Hercegovina. Finālturnīram kvalificējas trīs komandas.

Pēc četrām kārtām Grieķijas un Bosnijas un Hercegovinas izlases ar trim uzvarām jau nodrošinājušas vietu pirmajā trijniekā un ceļazīmi uz finālturnīru. Uz trešo pretendē Latvija un Bulgārija (abām pa vienai uzvarai). Pagaidām trešajā vietā ir Bulgārijas izlase, kas pirmajā aplī uzvarēja savstarpējā mačā, otrajā pagarinājumā panākot 110:104.

Novembrī vīriešu izlase spēlēja "burbulī" Sarajevā.

Latvijas vīriešu basketbola izlases kandidātu saraksts 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm:

Jānis Bērziņš, Rolands Freimanis (abi - Zelonas Guras "Stelmet Enea", Polija), Mareks Mejeris (Permas "Parma", Krievija), Artis Ate, Kristers Zoriks, Aigars Šķēle, Mārcis Vītols (visi -"VEF Rīga"), Rihards Lomažs ("Gottingen", Vācija), Mārtiņš Laksa (Ļubļinas "Start", Polija), Mārtiņš Meiers, Ojārs Siliņš (abi - "Astana", Kazahstāna), Māris Gulbis ("Ventspils"), Kaspars Bērziņš ("Šiauliai", Lietuva), Artūrs Žagars (Badalonas "Joventut", Spānija), Jānis Timma, Dairs Bertāns (abi - Maskavas apgabala "Himki", Krievija).

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!