Timma: Latvija ir mana dzimtene, bet arī pret Krieviju man ir siltas jūtas

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Latvija ir dzimtene, taču patīkamas sajūtas rada arī apstākļi Krievijā, sarunā ar portālu "sport24.ru" atklāja Latvijas izlases basketbolists Jānis Timma.

Timma 2017.gada jūnijā parakstīja divu gadu vienošanos ar Maskavas apgabala "Himki" vienību. Vēlāk latvietim talkā nāca arī izlases komandas biedrs Dairis Bertāns.

Sarunā ar portālu Timma atklāja, ka jau piecus gadus vasaras pavada ASV pilsētā Miami, kur trenera vadībā slīpē savas prasmes. Floridas štata pilsētā pēdējās nedēļās krietni audzis ar Covid-19 saslimušo skaits. Tas esot jūtams arī uz ielām, veikalos un kafejnīcās.

"Miami pilsētā visi kārtīgi ievēro noteiktos ierobežojumus. Uz ielas nav iespējams nesatikt kādu cilvēku ar sejas masku," situāciju savā ASV saulainajā pilsētā apraksta Timma. "Viesnīcas un apartamenti regulāri tiek dezinficēti ar antiseptiķiem."

"Ir arī kafejnīcas, kur kafiju tev nepārdos, ja neuzvilksi masku. Taču es šeit neierados atpūsties. Katru dienu trenējos, jo vēlos kļūt labāks. Katru dienu no sešiem rītā līdz 12 esmu treniņā."

Sportists arī ieskicēja, kāds ir viņa treniņu grafiks. "Pirmdien, trešdien un piektdien aizvadu individuālos treniņus, bet otrdien, ceturtdien un sestdien - trenēju metienu un darbojos pludmalē."

Timmam arī tika vaicāts visai provokatīvs jautājums. Proti, sportists dalījās pārdomās par to, kur viņš jūtas labāk - Krievijā vai Latvijā.

"Latvija vienmēr būs mana dzimtene un paliks manā sirdī, taču arī pret Krieviju man ir ļoti siltas jūtas. Manas mājas ir tur, kur ir mana komanda un ģimene," pauda Timma, kurš bija pārliecināts, ka viņa pārstāvētā komanda Maskavas apgabala "Himki" nākamsezon būs čempione.

"Ticu savai komandai. Ir jocīgi, ja dodies laukumā ar domu, ka zaudēsi. Esmu gatavs uzvarēt katrā spēlē."

Tāpat basketbolists norādīja, ka gadījumā, ja saņems piedāvājumu no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA), līdzi brauks arī viņa jaunā dzīves biedrene Anna.

Runājot par nākotni, Timma uzsvēra, ka arī pēc desmit gadiem sevi redz basketbolā. Viņš nebaidījās teikt, ka pēc spēlētāja karjeras beigām labprāt ieņemtu citu amatu basketbola aprindās.

Timma šosezon ULEB Eirolīgā piedalījās 21 spēlē, vidēji mačā gūstot 12,5 punktus. Vairāk par Timmu vidēji spēlē "Himki" komandā iemeta tikai Aleksejs Šveds - 21,4 punkti.

Tikmēr VTB Vienotajā līgā Timma šosezon 12 mačos vidēji iemeta 12,3 punktus.

Basketbolists no 2015. līdz 2017.gadam pārstāvēja Sanktpēterburgas "Zeņit" komandu, bet pēc tam vienu sezonu uzspēlēja Spānijas klubā Vitorijas "Kirolbet Baskonia".

Savas karjeras laikā Timma pārstāvējis arī "ASK Rīga", ASK/"Juniors", "Liepājas lauvas", "Ventspils", "VEF Rīga" komandas.

Basketbolistu 2013.gadā NBA draftā ar kopējo 60.numuru izraudzījās Memfisas "Grizzlies". Šobrīd tiesības uz latvieti šajā līgā gan pieder Orlando "Magic" klubam.