Latvija būs viena no 17 FIBA pirmā e-basketbola turnīra dalībniecēm

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Latvija būs viena no 17 Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) e-basketbola turnīra "FIBA Esports Open 2020" dalībniecēm.

Kā informē FIBA, šis būs vēsturē pirmais tās e-sporta turnīrs, un tajā bez Latvijas piedalīsies arī Argentīna, Austrālija, Austrija, Brazīlija, Kipra, Indonēzija, Itālija, Libāna, Lietuva, Jaunzēlande, Filipīnas, Krievija, Saūda Arābija, Spānija, Šveice un Ukraina.

Turnīrs virtuālajā vidē norisināsies no 19. līdz 21.jūnijam.

Katrā komandā būs septiņi spēlētāji - pieci laukumā un divi rezervē. Mači tiks aizvadīti "NBA 2K" spēlē "Pro-AM" vidē. Komandām būs ļauts izveidot individuālu spēlētāju izskatu, formas un arēnas dizainu.

Latvijas izlases kapteinis būs Kaspars Valkovskis, kura vadītie "Ventspils" virtuālie basketbolisti uzvarēja vēsturē pirmajā "Pafbet" e-basketbola līgas turnīrā.

"Veidojot izlases komandu, ļoti svarīga ir saderība, jo arī e-basketbols ir komandas spēle. Iesaistīti četri spēlētāji no Latvijas e-basketbola līgas čempionvienība "Ventspils" un divi no "VEF Rīga". Trīs pirms gada piedalījās pirmajos starpvalstu mačos ar Lietuvas un Igaunijas komandām. Esam aizvadījuši pārbaudes spēles ar nākamajiem pretiniekiem. Nav šaubu, ka Latvijas līgas mači bija pastaiga parkā, salīdzinot ar to, kas mūs sagaida. Gatavojamies nopietni, iespēlējamies, izmēģinām dažādus taktikas variantus," Latvijas Basketbola savienība citē Valkovska teikto.

Turnīrs tiks producēts jaunajā FIBA e-sporta studijā, kas atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Katra spēle tiks translēta FIBA oficiālajos "Facebook", "Twitch" un "YouTube" kanālos, bet komentēšana notiks angļu valodā.