Latvijas 3x3 basketbolistes sasniedz Eiropas kausa pusfinālu

 
©AP/SCANPIX/LETA

Latvijas sieviešu 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne svētdien Ungārijā sasniedza Eiropas kausa pusfinālu, kamēr vīri sestdien apakšgrupā piedzīvoja izgāšanos.

Latvijas sieviešu kvartets, kas čempionātā izlikts ar 14.numuru, ceturtdaļfinālā ar 16:14 pārspēja ukrainietes, kurām bija piektais numurs.

Pusfinālā Latvijai vēlāk vakarā stāsies pretī Francija, kurai meistarsacīkstēs ir trešais numurs.

Latvietes apakšgrupā pirmajā mačā ar 13:11 pieveica Rumānijas izlasi, bet otrajā ar 16:17 zaudēja Baltkrievijai.

Latvijas komandas liktenis bija atkarīgs no spēles Baltkrievija - Rumānija iznākuma. Kaimiņvalsts komandas uzvara dramatiskā galotnē (21:20) pašām veiksminiecēm nodrošināja pirmo vietu, bet Latvijas komandai - otro.

Latvijas sieviešu izlase jūnijā Pasaules kausa izcīņā četrās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un ierindojās 15.vietā. Eiropas čempionātā latvietes startē otro reizi, iepriekš 2014.gadā tika gūta 16.vieta.

Tikmēr smagu neveiksmi piedzīvoja planētas otra spēcīgākā komanda, kurā spēlē Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis.

Čempionātā ar piekto numuru izliktie latvieši pirmajā mačā pagarinājumā negaidīti ar 16:18 zaudēja Austrijas vienībai, kas tabulā izlikta 33.numuru.

Grupas otrajā spēlē ar sesto numuru izliktā Lietuva pārspēja Austriju ar 22:18, tāpēc latviešiem, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, vajadzēja uzveikt Lietuvas komandu, gūstot vismaz 22 punktus. Sarežģīto uzdevumu izpildīt neizdevās, jo tika piedzīvots zaudējums ar 14:22. Pēc diviem medaļu gadiem šoreiz Latvijas izlasei Eiropas čempionātā tikai desmitā vieta.

Vīriešu turnīrā Latviju pārstāvēja 2017.gada Eiropas čempioni, 2018.gada vicečempioni un 2019. ada Pasaules kausa izcīņas vicečempioni. Nedēļas sākumā turpat Debrecenā notika Pasaules tūres turnīrs, kurā zem "Riga Ghetto Basket" karoga startējusī komanda izcīnīja otro vietu un nosargāja otro vietu arī Pasaules tūres kopvērtējumā.

 

Abonē