LBS valdes loceklis: Neticu, ka Šneps varētu sev iebāzt kabatā šādu naudu
 
©F64

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes loceklis Guntis Šēnhofs valdes ārkārtas sēdē, kas notiks trešdien, 14.martā, plkst.10 cer sagaidīt atbildes uz vairākiem jautājumiem, kas pēdējā laikā saviļņojuši Latvijas basketbola saimi.

"Gaidu LBS valdes sēdi trešdien, kurā ceru saņemt atbildes uz jautājumiem par iespējamiem finanšu pārtēriņiem. Es Latvijas basketbola izlašu direktoru Māri Jučmani pazīstu sen, un viņš uz mani atstājis inteliģenta, jauna cilvēka iespaidu. Allaž korekts, savu lietu zinošs jauneklis," aģentūrai LETA sacīja Šēnhofs.

"Savukārt, ja man jautā par Šnepu, es neticu, ka viņš varētu sev iebāzt kabatā šādu naudu. Tam ir grūti noticēt, tāpēc tādu iespēju es izslēdzu," teica Šēnhofs.

Viņš piebilda, ka līdz šim LBS valdes sēdēs par finanšu jautājumiem neesot iedziļinājies, jo Šēnhofa pamatuzdevums ir jaunatnes basketbola attīstība.

"Tomēr ir jāpasaka, ka par nebūtiskiem pārtēriņiem tika runāts, bet tie bija sīki un nenozīmīgi. LBS ir finanšu direktors Arvīds Grigaļāvičs, kuram mēs uzticamies. Ceru, ka trešdien mums valdes sēdē tiks sīki izskaidrots par šo situāciju," piebilda Šēnhofs.

Jau ziņots, ka Jučmanis vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), vainojot LBS un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu par mēģinājumu izspiest Ministru kabineta piešķirto prēmiju par izciliem sasniegumiem sportā.

Šneps aģentūrai LETA Jučmaņa apgalvojumus par prēmijas izspiešanu nodēvēja par meliem. Viņš skaidroja, ka Jučmanis, beidzot darbu, ir atstājis finansiālas saistības, kuras negrib nokārtot. Bijušajam izlašu direktoram esot jāpaskaidro LBS finanšu līdzekļu pārtēriņš 53 471,78 eiro apmērā, pretējā gadījumā LBS šo naudu piedzīšot tiesas ceļā.

Tikmēr bijušais izlašu vadītājs Jučmanis apgalvo, ka LBS no viņa vēlējās saņemt 97% no 5524,79 eiro lielās prēmijas par izciliem sasniegumiem sportā. Prēmija viņam kā Latvijas izlases direktoram pienācās par valstsvienības izcīnīto 2017.gada Eiropas čempionu titulu 3x3 basketbolā. Latvijas komanda ar Kārli Paulu Lasmani, Nauri Miezi, Edgaru Krūmiņu un Agni Čavaru sastāvā šajā sporta veidā, kas iekļauts arī 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā, negaidīti par kontinenta čempioniem kļuva pagājušā gada jūlijā.

Jau pirms prēmijas saņemšanas Šneps decembrī Jučmani esot informējis, ka naudas summa būs jāziedo LBS, bet pats no tās drīkstot paturēt vien 3%, jo tāda esot ierastā kārtība, iesniegumā KNAB rakstīja bijušais izlašu direktors.

Savukārt LBS valdes loceklis Edgars Jaunups bija pārsteigts, izdzirdot par LBS finanšu līdzekļu pārtēriņu, jo finansiālais gads ir noslēgts un bija ziņojums, ka viss ir kārtībā.

"Esam noslēguši pagājušo finansiālo gadu. No ģenerālsekretāra nekādas šādas informācijas nebija, tieši pretēji - bija ziņojums, ka viss ir kārtībā," aģentūrai LETA sacīja Jaunups, pēc kura teiktā, tas ir kāds pārpratums vai arī kas pilnīgi jauns, par ko viņš kā valdes loceklis un valde kopumā dzird pirmo reizi.

KNAB Jučmaņa sūdzību par iespējamu prēmijas izspiešanu pārsūtījis Valsts policijai.

Jučmanis LBS strādā kopš 2010.gada un joprojām ir šīs organizācijas darbinieks, taču kopš pagājušā gada 14.oktobra ir bērna kopšanas atvaļinājumā un savus pienākumus varētu atsākt veikt nākamā gada februārī.