Interesanti: tehnoloģiju eksperti atklāj, kā izskatīsies mūsu dzīve 2025. gadā

 
©Publicitātes foto

Tehnoloģiju jomā pat viens gads var nest lielas pārmaiņas, jo jaunu risinājumu radīšanai un ieviešanai visā pasaulē tiek veltīti ievērojami resursi. Tieši tāpēc ir skaidrs, ka pēc pieciem gadiem tehnoloģiju loma mūsu ikdienas dzīvē pavisam atšķirsies no tā, kāda tā ir šobrīd. Pateicoties lietu interneta (IoT), 5G un mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstībai, nākamo 5 gadu laikā arvien vairāk cilvēku pasaulē izvēlēsies robotus kā palīgus ikdienas darbos, savukārt rūpniecībā arvien biežāk tos redzēsim, veicot monotonus un bīstamus uzdevumus. Šīs un citas tendences, kas ienāks mūsu dzīvē līdz 2025.gadam, prognozē Huawei tehnoloģiju eksperti.

Pavērsies cits skats uz pasauli

Tiek prognozēts, ka līdz 2025.gadam 337 miljoni cilvēku un 10% uzņēmumu izmantos virtuālās un paplašinātās realitātes (VR / AR) tehnoloģijas, kas, apvienojoties ar mākslīgo intelektu, 5G un īpaši augstas frekvences (UHF - ultra high frequency) tehnoloģiju, pavērs jaunas iespējas cilvēku ikdienā, biznesā un kultūrā. Laužot distances, telpas, laika un pat fizioloģijas ierobežojumus, šo tehnoloģiju apvienošanās kopīgam darbam ne tikai sniegs jaunu pieredzi cilvēkiem, bet arī palielinās produktivitātes un efektivitātes rādītājus ikvienā nozarē. Ikvienam būs iespēja ieraudzīt lietas tā, kā līdz šim neesam spējuši, reizē padarot tādas lietas kā attālinātās medicīnas manipulācijas pavisam reālas.

Kolēģis - robots

Automatizācija un roboti, īpaši ar mākslīgā intelekta palīdzību darbināmi boti, ieviesīs pārmaiņas ne tikai mūsu ikdienas dzīvē, bet arī darba vietā.

Precīzi, nenogurstoši un vienmēr pieejami roboti darba vietās uzņemsies monotonus, bīstamus un dažādus augstas precizitātes uzdevumus, dodot iespēju darbiniekiem veikt radošākus un vērtīgākus darbus. Pārskata izveidotāji prognozē, ka 2025.gadā rūpniecībā uz katriem 10 000 darbiniekiem strādās 103 roboti, kas ne tikai palīdzēs ietaupīt laiku un palielinās produktivitāti, bet arī ievērojami samazinās darba traumu un nāves gadījumu skaitu.

Biznesa attīstībā lielu lomu ieņems simbiotiskā ekonomika

Prognozes rāda, ka līdz 2025.gadam ikviens uzņēmums pasaulē lielākā vai mazākā mērā izmantos mākoņu tehnoloģijas. Tāpat pēc 5 gadiem 85% biznesa lietojumprogrammu būs balstītas uz mākoņskaitļošanas platformām, kurās jau šobrīd tiek organizēts darbs pie inovācijām, palielinot to izstrādes ātrumu un efektivitāti. Simbiotiskā ekonomika ir vienotas piekļuves platformu attīstības rezultāts, kas piedāvā veidu, kā ikvienam uzņēmumam attīstīt savu biznesu, strādājot kopā ar citiem uzņēmumiem visā pasaulē un sadarbojoties ar partneriem no dažādām valstīm. Atvērtas un daudzveidīgas ekosistēmas, kuru pamatā ir mākoņu platformas, nāks par labu ne tikai uzņēmumiem, bet arī ikvienam tās dalībniekam un ekonomikas attīstībai kopumā.

Tehnoloģiju atbalsts radošo profesiju pārstāvjiem

Tehnoloģijas rada jaunas iespējas ne tikai monotonu darbu automatizēšanā - mākslīgais intelekts sevi izcili pierāda arī radoši. Huawei pārskatā prognozēts, ka līdz 2025.gadam 97% lielo uzņēmumu ieviesīs mākslīgo intelektu savā uzņēmējdarbībā vai vadības procesos, un tas kopā ar mākoņpakalpojumiem palīdzēs samazināt izmaksas un pavērs jaunas iespējas zinātniskajiem eksperimentiem, inovācijām, kā arī mūzikas un mākslas radīšanai. Jau šobrīd mākslīgais intelekts tiek izmantots kā palīgrīks filmu scenāriju rakstīšanā. Tāpat tas varēs palīdzēt pabeigt izcilu mūziķu iesāktos skaņdarbus, jo ar dziļās mācīšanās (deep learning) algoritmu atbalstu mākslīgais intelekts var rakstīt melodijas, apgūstot un analizējot konkrēta veida mūzikas īpašības vai noteikta komponista darbus.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!