Padoms: kā veidot veselīgus paradumus

 
©Publicitātes foto

Starptautiskajā ģimenes dienā, ko atzīmē 15. maijā visā pasaulē, “Nestlé” dalās ar padomiem un ieteikumiem vecākiem, kuri vēlas iedrošināt savus bērnus izvēlēties veselīgāku dzīvesveidu. Kā vecāki, mēs visi saviem bērniem vēlam tikai vislabāko - tas nozīmē ieaudzināt veselīga dzīvesveida paradumus. Sabalansēts uzturs, protams, ir šāda dzīvesveida stūrakmens, tāpēc ir svarīgi jau no mazotnes bērniem mācīt, cik svarīgi ir ievērot veselīgu uzturu.

1. Ieturiet maltītes ģimenes lokā

Ja vēlaties ģimenes paradumus ievirzīt pareizā gultnē, pulcēt ģimeni pie pusdienu galda veselīgai maltītei ir pareizais solis.

Maltīte ģimenes lokā ir ne tikai iespēja uzzināt vairāk par katra ikdienas gaitām - tā ir arī izdevība vecākiem stāstīt vairāk par veselīgu uzturu. Lai nekas lieki nenovērstu uzmanību no ēdienreizes, lūdziet visus nolikt malā ekrānus un rotaļlietas. Tādā veidā panāksiet, ka bērni koncentrējas uz ēdiena garšas buķeti, vienlaikus ļaujot viņiem ieklausīties savā ķermenī, lai secinātu, vai viņi joprojām ir izsalkuši vai jau paēduši.

Cik vien iespējams, pieturieties pie šīs rutīnas - pētījumos secināts, ka regulāra kopīgu maltīšu ieturēšana palīdz ģimenei veidot pastāvīgus ēšanas paradumus, galu galā palīdzot arī nostiprināt veselīgākus ieradumus.

2. Iesaistiet bērnus

Bērnu iesaistīšana ēdiena gatavošanā viņus ne tikai nodarbina, bet vecākiem kalpo arī par lielisku atspēriena punktu, lai atvasēm mācītu veselīga uztura nozīmi.

Piemēram, jūs varat iesaistīt savus bērnus palīdzēt veselīgu nedēļas maltīšu plāna izstrādē. Pirms došanās uz veikalu lūdziet, lai bērni palīdz sastādīt iepirkumu sarakstu. Lai procesu padarītu jautrāku, jūs varat spēlēt spēles - zīmēt ēdienu, ko plānojat iegādāties, un likt bērniem atminēt uzzīmēto, vai pastāstīt par ēdienu, kuru vēlaties pagatavot, un likt viņiem sastādīt nepieciešamo sastāvdaļu sarakstu.

Protams, jūs varat arī ņemt bērnus līdzi iepirkties vai arī iesaistīt viņus ēdiena gatavošanā - katra šāda nodarbe dod viņiem iespēju mācīties, no kurienes nāk produkti, kā tos audzē un kādu labumu tie sniedz.

3. Uzturiet veselīgo našķu krājumus

Visiem patīk panašķoties - tāpēc ir svarīgi, ka šie našķi ir veselīgi. Pārliecinieties, ka jūsu ledusskapī vai plauktā ir pietiekoši daudz veselīgu uzkodu.

Par lielisku uzkodu noderēs visu veidu augļi un dārzeņi. Uzglabājiet saldētu augļu un dārzeņu krājumus, lai varētu pagatavot smūtijus, bet, dodoties ceļā, ņemiet līdzi žāvētu augļu un riekstu porcijas.

Jūs varat uzglabāt arī svaigus dārzeņus, sagrieztus uzkodu formā, piemēram, burkānu un seleriju nūjiņas, gurķu šķēlītes. Tāpat arī veselus augļus - banānus, apelsīnus, vīnogas vai ābolus. Ja bērnam ir pieejamas veselīgas uzkodas, viņš pierod arī patstāvīgi izvēlēties veselīgāku pārtiku.

4. Izvērtējiet porciju lielumu

Gatavot ar veselīgiem produktiem bagātas maltītes un uzkodas ir lieliski, bet tikpat svarīgi ir sekot, lai bērni ēstu tieši tik daudz, cik nepieciešams. Bērnu maltīšu lielums ir atkarīgs no augšanas un attīstības fāzes, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību pasniegto porciju lielumam.

Pēc vispārēja principa, maltītes lielākajai daļai jāsastāv no dārzeņiem, daļai no olbaltumvielām bagātiem produktiem (gaļas, olām, zivīm, lēcām vai pupiņām) un daļas - pilngraudu makaronu, brūnajiem rīsiem vai kartupeļiem (lai tie būtu šķiedrvielām bagātāki, gatavojiet tos ar visu mizu).

5. Vecāki ir paraugs

Maltītes mājās ir lieliskas ne tikai tādēļ, ka stiprina ģimenes saites. Tās arī dod iespēju vecākiem demonstrēt praktisku piemēru tam, ko māca saviem bērniem. Bērni mācās, skatoties uz saviem vecākiem, tāpēc viņiem jārāda piemērs, nodrošinot, ka atvases ēd pēc iespējas sabalansētu, dārzeņiem, augļiem un graudaugiem bagātu uzturu.

Bērniem ir nepieciešams viss iespējamais atbalsts, lai pierastu pie veiksmīgai dzīvei nepieciešamā veselīgā un sabalansēta dzīvesveida.