Speciālisti atgādina: kad īpaši svarīgi mazgāt rokas

 
©pixabay.com

Lai atgādinātu skolēniem par nepieciešamību mazgāt rokas pirms ēšanas, uzņēmums Baltic Restaurants ir izgatavojis un izvietojis skolās informatīvos plakātus. Tie ir izvietoti blakus izlietnēm pie skolu ēdnīcām kopumā 43 skolās. Plakāti veidoti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), uz tiem ir izvietots arī QR kods, ar kura palīdzību bērni var viedtālruņos noskatīties arī SPKC informāciju par roku mazgāšanu.

"Roku mazgāšana ir būtiskākā personīgās higiēnas prasība un atgādināt par tās nozīmi ikdienā vajag gan pieaugušajiem, gan bērniem," saka Baltic Restaurants valdes loceklis Guntis Bredovskis. Esam pateicīgi skolām un SPKC par sadarbību realizējot šo mazu, bet nozīmīgu projektu. Novērojumi liecina, ka bērniem ir regulāri jāatgādina par roku mazgāšanas nozīmīgumu, it īpaši, pirms maltītes. Bez pieaugušo iesaistes, motivēšanas un uzraudzības, šis ikdienas paradums neizveidojas. Ikdienas atgādinājums veicina, ka paradums mazgāt rokas nostiprinās un ikviens bērns to ievēro, norāda Bredovskis.

SPKC mājas lapā par roku higiēnu norādīts, ka svarīgākais nav roku mazgāšanas reižu skaits (piemēram, 10 reizes dienā), bet gan to mazgāšana tad, kad tas ir īpaši nozīmīgi:

  • pēc tualetes apmeklēšanas;
  • pēc autiņbiksīšu maiņas bērnam vai palīdzības bērnam apmeklējot tualeti;
  • pēc deguna šņaukšanas, klepošanas vai šķaudīšanas;
  • pēc pieskaršanās dzīvniekiem, dzīvnieku barošanas vai to atkritumu savākšanas; pēc uzkopšanas darbiem un pieskaršanās atkritumiem; pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, t.sk, atgriežoties mājās, atnākot uz bērnudārzu vai skolu;
  • pirms ēšanas un dzeršanas, vai ēdiena pasniegšanas; pirms un pēc ēdiena gatavošanas; pirms un pēc brūces apkopšanas; pirms zāļu lietošanas, dekoratīvās kosmētikas uzlikšanas, rīcības ar kontaktlēcām; kad rokas ir acīmredzami netīras;
  • ja konkrētā situācijā rodas šaubas par roku tīrību; pēc infekcijas slimnieka aprūpes vai pēc kontakta ar slimnieka aprūpes priekšmetiem, rotaļlietām un citiem priekšmetiem, ar kuriem slimniekam ir kontakts.