Ceturtdien visā Latvijā tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas
 
©nra.lv

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ceturtdien, 22.maijā, plkst.10 uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbinās trauksmes sirēnas, aģentūru LETA informēja VUGD sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Šembele.

Trauksmes sirēnas tiks iedarbinātas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību. Tāpat iedarbināšana palīdzēs konstatēt bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu un to centrālās vadības pults darbībā un noteikt skaņas signāla dzirdamību.

VUGD norāda, ka šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama. Savukārt viesnīcu administrācijai jāinformē ārvalstu klienti par gaidāmo pārbaudi, lai nerastos panika.

VUGD atgādina, ja iepriekš iedzīvotāji nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs. Plašsaziņas līdzekļi pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Sirēnas uzstādītas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā.

Sirēnas iedarbinās atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par "Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtību". Saskaņā ar noteikumiem trauksmes sirēnu gatavību pārbauda ne retāk kā divas reizes gadā - parasti maijā un novembrī. Par trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi iedzīvotājus informē plašsaziņas līdzekļos trīs dienas pirms un nekavējoties pēc trauksmes sirēnu ieslēgšanas.