Erdogans: Mēs teiksim "nē" Somijas un Zviedrijas centieniem pievienoties NATO

 
©Scanpicx

Turcija ir apņēmusies bloķēt Somijas un Zviedrijas centienus iestāties NATO, ceturtdien paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Somijas un Zviedrijas vēstnieki trešdien Ziemeļatlantijas alianses galvenajā mītnē Briselē NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam oficiāli iesniedza pieteikumus dalībai aliansē.

Stoltenbergs paziņojis, ka Zviedrijas un Somijas pieteikums dalībai NATO tiks izskatīts tik ātri, cik vien iespējams, taču vienlaikus uzsvēris, ka jāņem vērā visu alianses dalībvalstu drošības intereses.

Erdogans ir draudējis nobloķēt Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO, un ceturtdien tviterī publiskotā video nodēvēja Zviedriju par "pilnīgu terora fokusu, pilnīgu terora patvērumu".

"Mēs apņēmīgi turpināsim šo politiku un paziņojām attiecīgajām pusēm, ka teiksim "nē" Somijas un Zviedrijas centieniem pievienoties NATO," pavēstīja Erdogans video, kurā viņš redzams, sarunājoties ar grupu savas valsts jauniešu.

Tikmēr ASV ir pārliecinātas, ka Turcijas bažas saistībā ar Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO var tikt kliedētas, trešdien sacīja ASV prezidenta Džo Baidena viens no augstākajiem padomniekiem.

"Mēs esam pārliecināti, ka galu galā Somija un Zviedrija" iestāsies NATO un ka "Turcijas bažas raisošie jautājumi tiks atrisināti", sacīja nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans.