Navaļnijs aicina savus atbalstītājus mobilizēties pirms parlamenta vēlēšanām

 
©Scanpix

Ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs otrdien, 27.jūlijā, aicinājis savus atbalstītājus mobilizēties pirms parlamenta vēlēšanām, kas gaidāmas septembrī.

Navaļnijs ar šādu aicinājumu nācis klajā dienu pēc tam, kad Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests "Roskomnadzor" nobloķēja piekļuvi 49 ar Navaļniju saistītajām mājaslapām, Navaļniju, tostarp viņa galvenajai vietnei "navalny.com".

Navaļnija sabiedrotie prognozē, ka varasiestādes drīz vērsīsies arī pret mājaslapu "Gudrā balsošana", kas popularizē balsošanu par kandidātiem, kuriem ir lielākās izredzes sakaut ar Kremli saistītos politiķus. Pateicoties šai taktikai, valdošā partija "Vienotā Krievija" ir zaudējusi vairākas vietas nesenajās vietējās vēlēšanās.

Vēstījumā no cietuma Navaļnijs aicināja savus atbalstītājus lejupielādēt aplikāciju "Gudrā balsošana", kas ļauj lietotājiem lasīt saturu no viņa tagad nobloķētās galvenās mājaslapas.

"Kas par interesantu eksperimentu," sacīja Navaļnijs, runājot par "Roskomnadzor" lēmumu. "Piedalīsimies tajā un sadosim "Vienotai Krievijai", Kremlim un "Roskomnadzor" kārtīgu kāvienu."

"Kā saka, tu vari nospļauties uz cilvēkiem, bet ko tu darīsi, ja visi cilvēki uzspļaus tev?" sacīja Navaļnijs vēstījumā savos sociālo mediju kontos, kurus pārvalda viņa komanda.

Tuvs Navaļnija sabiedrotais Leonīds Volkovs šodien pavēstīja, ka "Roskomnadzor" mēģinājis arī nobloķēt Navaļnija, viņa kampaņas biroju un vairāku sabiedroto kanālus vietnē "YouTube".

"Roskomnadzor" un interneta gigants "Google", kas kontrolē "YouTube", neatbildēja uz ziņu aģentūras AFP lūgumiem pēc komentāriem.

"YouTube" ir kļuvis par vienu no redzamākajām platformām, ko Navaļnijs izmanto, lai publiskotu korupcijas izmeklēšanu rezultātus. "YouTube" izliktā filma par Krievijas prezidenta Vladimira Putina pili pie Melnās jūras kopš janvāra skatīta 118 miljonus reižu. Putins noliedz, ka pils piederētu viņam.

Jūnijā Maskavas tiesa atzina ar Navaļniju saistītās organizācijas par ekstrēmistiskām, tādējādi liedzot to biedriem kandidēt jebkādās vēlēšanās.

Atgādināsim, ka šā gada 2.februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Pret Navaļniju, viņa līdzgaitniekiem un ar viņu saistītajām organizācijām regulāri tiek veikti reidi.