Kremlis paziņo, ka pāragri apsveikt Zelenski ar uzvaru vēlēšanās

 
©SCANPIX

Kremlis pirmdien paziņoja, ka ir pāragri apveikt Ukrainas prezidenta vēlēšanu uzvarētāju Volodimiru Zelenski.

Kā pavēstīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, šobrīd arī ir pāragri runāt par kopīga darba iespējām.

"Spriest varēs tikai pēc konkrētiem darbiem," sacīja Peskovs, piebilstot, ka Maskava ar cieņu attiecas pret vēlēšanu rezultātiem.

Ukrainā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pārliecinoši uzvarējis komiķis Zelenskis, iegūstot 73% balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) paziņotie rezultāti, kas iegūti pēc 98% protokolu apstrādes.

Pašreizējais prezidents Petro Porošenko ieguvis 24,5% balsu, liecina dati.

Zelenskis uzvarējis Porošenko visos Ukrainas apgabalos, izņemot Ļvovas apgabalu.

Savukārt ārvalstīs Porošenko uzvarējis Zelenski, pārspējot viņu ar 54,73% pret 43,78%, liecina dati pēc 100% ārvalstu balsošanas iecirkņos nodoto balsu apkopošanas.

Porošenko uzvarējis Zelenski 45 valstīs, tostarp ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Kanādā, Austrijā un Itālijā. Savukārt Zelenskis vairāk balsu ieguvis 24 valstīs, tostarp Gruzijā, Baltkrievijā, Polijā, Slovākijā un Baltijas valstīs.

Galīgie oficiālie rezultāti gaidāmi ap 30.aprīli.

Prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā pirms trim nedēļām, kurā bija 39 kandidāti, Zelenskis saņēma 30% balsu, bet Porošenko - 16% balsu.

Prezidenta amata termiņš ir pieci gadi.