Vējonis: Klimata pārmaiņu konferencē jāpieņem Parīzei efektīvāki nolīguma lēmumi

© Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

Latvijai būtiski, lai ANO Klimata pārmaiņu konferences laikā tiktu pieņemti iespējami detalizēti Parīzes nolīguma īstenošanas lēmumi, kas veicina Parīzes nolīguma efektīvu piemērošanu, uzrunā ANO Klimata pārmaiņu konferences samitā Polijā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, iespējami detalizēta Parīzes nolīguma īstenošanas lēmumu pieņemšana, kas veicinātu Parīzes nolīguma efektīvu piemērošanu, ir būtiska Latvijai, un īpaši tas attiecas uz ziņošanu un caurskatāmību valstu klimata pārmaiņu ierobežošanas mērķu sasniegšanā, sacījis Vējonis.

Viņš norādīja, ka Parīzes nolīguma mērķu izpildes katrā dalībvalstī caurskatāmība veicinās savstarpējo uzticēšanos un dos skaidru signālu privātajam sektoram, ļaujot attīstīt inovācijas un plānot ieguldījumus zaļajā ekonomikā.

Parīzes nolīgums uzskatāms par vēsturisku panākumu globālajā cīņā ar klimata pārmaiņām, jo paredz saistošus globālus mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanai. To ir ratificējušas vairāk nekā 180 pasaules valstis. Latvija Parīzes nolīgumu ratificēja 2017.gada 8.februārī.

ANO Klimata pārmaiņu konference ir lielākais starptautiska mēroga notikums kopš Parīzes nolīguma pieņemšanas pirms trīs gadiem.

Valstu līderu samits ir daļa no plašas ANO Klimata pārmaiņu konferences programmas, kas norisināsies no 2.decembra līdz 14.decembrim. Katovicē notiks ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām pasākumi, Kioto protokola un Parīzes nolīguma pušu sanāksmes un vairāki simti saistīto pasākumu. Konferencē piedalīsies Latvijas pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Finanšu ministrijas un Zemkopības ministrijas.

Papildus dalībai sarunās par Parīzes nolīguma ieviešanas lēmumu un citu saistīto nosacījumu izstrādi Latvija prezentēs savu progresu siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanā, kā arī piedalīsies Talanoa dialogā, kura mērķis ir novērtēt pasaules valstu kolektīvo progresu SEG emisiju samazināšanā un mudināt valstis apņemties ambiciozākus mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanai.

Svarīgākais