ASV pastiprinās sankcijas pret Krieviju

 
©AP / Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien piešķīris Finanšu ministrija papildu pilnvaras Krievijas sankciju jautājumos, kas noteiktas saistībā ar Krimas aneksiju un agresīvām darbībām pret Ukrainu, kā arī atbilstoši likumam "Par sankciju pretpasākumiem pret Amerikas pretiniekiem".

Pavadvēstulē, kuru Tramps nosūtījis abu Kongresa palātu vadītājiem, teikts, ka šis rīkojums vērsts uz vēl stingrāku sankciju režīma ievērošanu.

Ar rīkojumu, kas publicēts Baltā nama tīmekļa vietnē, jaunas sankcijas netiek noteiktas, bet tiek ieviesta lielāka kārtība attiecībā uz Krievijai jau noteiktajām sankcijām.

Pavadvēstulē, kuru Tramps nosūtījis abu Kongresa palātu vadītājiem, teikts, ka šis rīkojums vērsts uz vēl stingrāku sankciju režīma ievērošanu.

Rīkojumā cita starpā noteikta Finanšu ministrijas vadošā loma sadarbībā ar Valsts departamentu un citām iestādēm gan attiecībā uz sankciju mērogu, gan to ievērošanas nodrošināšanā.

Rīkojumā arī uzskatītas iespējamās sankcijas, kas ASV var tikt notiktas Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām.

Runa ir par kreditēšanas aizliegumu un ierobežošanu, aktīvu iesaldēšanu, aizliegumu ASV pilsoņiem un uzņēmumiem veikt darījumus ar sankciju saraksta personām, aizliegumu izsniegt vīzas un tā tālāk.

Kopš 2014.gada ASV konsekventi noteikušas sankcijas vairākiem simtiem Krievijas fizisko un juridisko personu.

Aprīlī sankciju sarakstā tika iekļauti oligarhi Oļegs Deripaska un Viktors Vekseļbergs, kā arī vairāki viņu kontrolēti uzņēmumi.

 

Abonē