Čehijas prezidenta vēlēšanās vadībā Zemans

© Scanpix

Čehijā sestdien beigusies balsošana prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā, un saskaņā ar sākotnējiem balsu skaitīšanas rezultātiem šobrīd pārliecinošā vadībā izvirzījies pašreizējai valsts galva Milošs Zemans, kas kļuvis bēdīgi slavens ar saviem prokrieviskajiem uzskatiem.

Čehijas Statistikas birojs vēsta, ka saskaņā ar rezultātiem, kas iegūti pēc 15% biļetenu saskaitīšanas, par Zemanu balsojuši 43,8% vēlētāju.

Tikmēr vadošais starp astoņiem Zemana sāncenšiem - prorietumnieciski noskaņotais bijušais Čehijas Zinātņu akadēmijas vadītājs Jirži Drahošs - pagaidām ieguvis 23,2% balsu.

Trešajā vietā ar 8,8% balsu šobrīd atrodas bijušais diplomāts Pavels Fišers.

Politika

Mazināt izdevumus vai celt nodokļus? Kurp Siliņas valdība ved valsti finanšu jomā un vai vēsturiskais rēgs atkal klīst pa pasauli? Uz šiem jautājumiem TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” atbildi centās rast Eiropas Parlamenta Viceprezidents (NA) Roberts Zīle.

Svarīgākais