Tramps paziņo, ka stratēģiskās pacietības ēra pret Ziemeļkoreju ir beigusies

© Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien vizītē Japānā paziņojis, ka Ziemeļkorejas jautājumā "stratēģiskās pacietības ēra ir beigusies".

Pēc tikšanās ar Japānas premjerministru Sindzo Abi Savienoto Valstu prezidents uzsvēra, ka Ziemeļkorejas kodolprogramma ir "drauds civilizētajai pasaulei un starptautiskajam mieram un stabilitātei".

Abe norādīja, ka Japāna atbalsta ASV politiku, kas ir atvērta visām iespējām Ziemeļkorejas jautājumā.

Premjerministrs arī paziņoja, ka Japāna piemēros sankcijas vēl 35 Ziemeļkorejas pilsoņiem un organizācijām.

Jau vēstīts, ka ar Japānas apmeklējumu sākas Trampa vizīte vairākās Āzijas valstīs. Tās gaitā viņš apmeklēs Dienvidkoreju, Ķīnu, Vjetnamu un Filipīnas, kur vizītes noslēgumā 14.novembrī Tramps piedalīsies Austrumāzijas valstu samita atklāšanā.

Scanpix

Ierodoties Japānā, Tramps svētdien paziņoja, ka "nevienam - nevienam diktatoram, nevienam režīmam un nevienai valstij - nevajadzētu par zemu novērtēt Amerikas apņēmību."

"Mēs nekad nepiekāpsimies, nekad nesvārstīsimies, nekad nedrebēsim, aizstāvot mūsu tautu, mūsu brīvību un mūsu dižo Amerikas karogu," uzsvēra prezidents.

Ignorējot ANO rezolūcijas, Ziemeļkoreja aizvadītā gada laikā ir sarīkojusi divus kodolizmēģinājumus un neskaitāmus ballistisko raķešu izmēģinājumus. ANO Drošības padome septembrī pēc Phenjanas pēdējā kodolizmēģinājuma paplašināja tai piemērotās sankcijas.

Abe sacīja, ka papildu sankcijas pieņemtas, lai sodītu Ziemeļkoreju par tās ieroču programmu, kā arī, lai mēģinātu atrisināt jautājumu par pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados notikušo Japānas pilsoņu nolaupīšanu.

2002.gadā Phenjana atzina, ka tās aģenti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados nolaupīja japāņus, lai palīdzētu apmācīt spiegus, tostarp iemācīt tiem japāņu valodu un kultūru.

ASV prezidents ar sievu Melāniju Trampu tikās ar nolaupīto japāņu tuviniekiem, un Tramps solīja sadarboties ar Abi, lai mēģinātu panākt šo cilvēku atgriešanos dzimtenē.

Svarīgākais