ASV prezidents Donalds Tramps trešdien pauda atzinību Ziemeļkorejas diktatoram Kimam Čenunam par atteikšanos no plāniem izšaut raķetes uz Savienoto Valstu Klusā okeāna teritoriju Guamu.
"Ziemeļkorejas Kims Čenuns pieņēma ļoti gudru un labi izsvērtu lēmumu. Alternatīva būtu bijusi gan katastrofāla, gan nepieņemama, tviterī ierakstījis Tramps.
Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA otrdien paziņoja, ka diktators Kims ir uzklausījis plānu par raķešu triecienu Guamas apkārtnē un slavējis to.
Kims tomēr licis saprast, ka varētu atlikt plānu par raķešu izšaušanu Guamas tuvumā. Viņš esot gatavs "vēl nedaudz paskatīties uz jeņķu muļķīgo un stulbo rīcību", ziņoja KCNA.
ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons pēc Kima otrdienas paziņojuma atzina, ka Vašingtona joprojām ir atvērta sarunām.
Tas, kad šādas sarunas varētu sākties, ir atkarīgs no Kima, sacīja augstākais ASV diplomāts, kurš jau iepriekš uzstājis, ka Phenjanai vispirms ir jānodemonstrē, ka tā ir gatava atteikties no savas kodolprogrammas.
REUTERS/ SCANPIX
Ziemeļkoreja 9.augustā paziņoja, ka nopietni apsver iespēju raidīt savas ballistiskās raķetes uz ASV Klusā okeāna teritoriju Guamu, kurā atrodas Savienoto Valstu bruņoto spēku bāzes.
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien apliecināja, ka ASV militārie risinājumi ir gatavi pielietošanai, ja Ziemeļkoreja izdomātu rīkoties neapdomīgi.
ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss ceturtdien brīdināja, ka karš ar Ziemeļkoreju varētu būtu katastrofāls un vērsa uzmanību uz diplomātisko centienu rezultātiem.
Tramps atteicies komentēt, vai ASV varētu apsvērt apsteidzošu uzbrukumu Ziemeļkorejai, bet sacīja, ka vēl arvien ir atvērts sarunām.
ANO Drošības padome 5.augustā vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kas nosaka stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju tās kodolprogrammas un raķešu izmēģinājumu dēļ, un iecerēts, ka šīs sankcijas Ziemeļkorejas eksporta ieņēmumus samazinās par trešo daļu.
Ziemeļkoreja nosodījusi jaunākās ANO sankcijas, vienlaikus uzsverot, ka nebūs nekādu sarunu par kodolieročiem, kamēr to apdraudēs ASV.