Kā ziņots, vakar referendumā 61,31% grieķu nobalsojuši pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, un kamēr Grieķijas nākotne eirozonā ir uz jautājuma zīmes, tikmēr latvieši sociālajā tīklā twitter aktīvi apspriež šo jautājumu.
Vairāki twitter lietotāji, tai skaitā arī deputāts Mārtiņš Bondars, pauž viedokli, ka šādi referenduma rezultāti vērtējami pozitīvi, bijuši demokrātiski un to rezultāti var mainīt sabiedrisko domu arī citās pasaules valstīs. Atrodas arī tādi, kuri noraizējušies par Eirozonas nāktoni un Grieķijas ekonomiku.Tomēr lielākoties Latvijas twitter lietotāji ar Grieķijas referenduma rezultātiem nav apmierināti un, vai nu pauž viedokli, ka parādi jāatdod, vai arī par šo tēmu joko, piesaucot ātro kredītu firmas, kuras nu varētu steigt Grieķijai palīgā un Grieķijas finanšu ministra Jana Varufaka demisiju, kura aizdomīgi atgādinot to, kā grimstošu kuģi pamet žurkas.
Kā ziņots vakar rīkotajā Grieķijā referendumā 61,31% grieķu nobalsojuši pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem. Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis pirmdien negaidīti paziņoja, ka viņš atkāpjas no amata, neskatoties uz valdības spēju svētdien notikušajā referendumā iegūt valsts iedzīvotāju atbalstu pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.
Tāpat arī jāpiezīmē, ka Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis pirmdien negaidīti paziņoja, ka viņš atkāpjas no amata, neskatoties uz valdības spēju svētdien notikušajā referendumā iegūt valsts iedzīvotāju atbalstu pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.
Mazs cinītis gāž lielu vezumu: Grieķijas referenduma iznākums var ieskandināt pārmaiņas Vācijā un Briselē!
— Mārtiņš Bondars (@MartinsBondars) July 6, 2015
Pavērojiet Grieķijā notiekošo, lai apjaustu mūsu nākotni, ievēlot Saeimā vēl vairāk bondaru, kaimiņu un citu ākstu. https://t.co/IG8pX48kb9
— Jānis Polis (@JanisPolis) July 6, 2015
Tātad, Varas Fakis, juzdams, ka sū..., notinas no amata un atbildības?
— Rūta Mežavilka (@Ruta_Mezavilka) July 6, 2015
No amata ir jāatkāpjas ne tikai VaruFAKim, bet visai valdībai!
— Edgars Kalējs (@Ekselence) July 6, 2015
Vidējam latvietim skauž, ka grieķi var šādi te atļauties darīt :)
— :Dievišķā :Daļiņa (@BlackHalt) July 6, 2015
GRIEĶIJA no sākuma krogā uzdzīro, tad nobalso, ka rēķinu nemaksās. Manupr., ar laiku pametīs ES un būs ES/BRIC ofšors, jo "dzīres patīk!"
— Edgars Tavars (@Edgars_T) July 6, 2015
Kad Grieķijai vairs neviens neaizdod, tad varētu nāk talkā #4Finance & Co. Viņam ir laba pieredze aizdot naudu tiem, kas nevar atdot.
— Aleksejs Mjaliks (@amjaliks) July 6, 2015
Grieķi pa eirozonu ālējas kā tādas mežacūkas Rīgā.
— Vita Dreijere (@Vita_Dreijere) July 6, 2015
@GundaReire balsoja pret dokumentu, kurš zaudēja spēku līdz ar referenduma izsludināšanu. Protams, ka muļķīgi, bet tautai patīk.
— Ruslans Antropovs (@rusantro) July 6, 2015
@AKrasevskis Nākošajā sēdē vienosies, ka uzņemas daļu Grieķijas parādsaistību.
— Alberts Prikulis (@alpaqa) July 6, 2015
"Ekonomists", 1936.g. pic.twitter.com/ekDbnf1Lxw
— Ivars Čiekurs (@IvarsCiekurs) July 5, 2015
Pēc referenduma Ciprs zvana Merkelei, viņa paceļ, klausàs, klausās un pēc brītiņa saka: runājiet skaļāk, laikam nav eirozona.
— Inese Vaikule (@IneseVaikule) July 6, 2015
Par senčiem tomēr jārūpējas. Eiropa varētu vnk uzturēt Grieķiju - mēs taču no viņiem tikpat kā nākuši ar visu savu Platonu un demokrātiju.
— Nils Sakss (@saksss) July 6, 2015