EP prasa saskaņot lidsabiedrību noteikumus par rokas bagāžu

© pixabay.com

Rezolūcijā par standartizētiem rokas bagāžas izmēriem Eiropas Parlamenta (EP) deputāti prasa saskaņot aviosabiedrību noteikumus un cenas noteikšanas principus, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Pieņemtajā tekstā EP deputāti uzsver neērtības un neskaidrību, ko rada atšķirīgie noteikumi par aviokompāniju rokas bagāžu. Rezolūcijā teikts, ka ir jāpārskata Eiropas Savienības tiesību akti par avio pasažieru tiesībām, lai piedāvātu risinājumu.

Atšķirīgi aviokompāniju noteikumi par pieļaujamo rogas bagāžu rada slēptas izmaksas un apgrūtina iespēju salīdzināt dažādu aviokompāniju cenas, norāda deputāti. Tāpat neskaidrības rodas, ja pasažieri izmanto dažādas aviokompānijas vai ja viņiem ir jāmaina aviosabiedrības.

Deputāti uzsver, ka, pārskatot pašreizējos ES gaisa pārvadājumu pakalpojumu tiesību aktus, Eiropas Komisijai (EK) būtu pilnībā jāīsteno ES Tiesas spriedums, kurā atzīts, ka aviokompānijām nevajadzētu iekasēt papildmaksu par rokas bagāžu "ja vien šāda rokas bagāža atbilst samērīgām prasībām attiecībā uz tās svaru un apjomu un atbilst piemērojamajām drošības prasībām".

Jaunajos tiesību aktos būtu jārisina arī citas slēptās izmaksas, piemēram, maksa par sēdvietu piešķiršanu, uzskata EP deputāti.

EK ir sākusi apspriešanos, lai pārskatītu Gaisa pārvadājumu pakalpojumu regulu, kā norādīts tās jaunākajā paziņojumā par mobilitātes stratēģiju.

Svarīgākais