ES programmā jauniešiem būs pieejami 138 miljoni eiro brīvprātīgā darba atbalstam

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Lai 2022.gadā palīdzētu radīt vairāk solidaritātes iespēju jauniešiem, Eiropas Solidaritātes korpusā būs pieejami 138 miljoni eiro, informē Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

EK šonedēļ izsludināja uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus Eiropas Solidaritātes korpusā 2022.gadam. Eiropas Solidaritātes korpuss ir Eiropas Savienības (ES) programma jauniešiem, kuri vēlas iesaistīties solidaritātes aktivitātēs dažādās jomās, sākot no palīdzības grūtībās nonākušiem cilvēkiem un beidzot ar atbalstu rīcībai veselības un vides jomā visā ES un ārpus tās.

Šis uzaicinājums arī paredz iespēju dalībniekiem piedalīties humānās palīdzības operācijās visā pasaulē, lai veidotu solidaritāti starp organizācijām un brīvprātīgajiem ES valstīs un cilvēkiem un kopienām ārpus ES. Šo jauno starptautisko projektu daļu sauc par Eiropas Brīvprātīgo humānās palīdzības korpusu.

Paredzēts, ka finansējums tiks atvēlēts brīvprātīgo darbam, jauniešu vadītiem solidaritātes projektiem, grupām augstas prioritātes jomās, kas vērstas uz veselīga dzīvesveida veicināšanu un kultūras mantojuma saglabāšanu, un Eiropas Brīvprātīgo humānās palīdzības korpusam. Programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss 2021.-2027.gadam" kopējais budžets ir viens miljards eiro. Šīs ES programmas septiņos darbības gados vismaz 270 000 jauniešu varēs piedalīties solidaritātes darbībās.

Pēc EK paustā, programma sniedz jauniešiem iespēju sniegt nozīmīgu ieguldījumu sabiedrībai, iegūt nenovērtējamu pieredzi un attīstīt jaunas prasmes. Šajā programmā jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem var piedalīties solidaritātes aktivitātēs, kas pievēršas sabiedrības problēmām, un jaunieši vecumā no 18 līdz 35 gadiem - starptautiskās humānās palīdzības aktivitātēs.

Eiropas Solidaritātes korpuss atbalsta ES politiskās prioritātes un iesaista organizācijas un jauniešus projektos, kuru mērķis ir pievērsties šīm prioritātēm. Lai īstenotu aktivitātes Eiropas Solidaritātes korpusā, finansējumam var pieteikties jebkura publiska vai privāta struktūra.

Šādām organizācijām ir jāiegūst kvalitātes zīme, kas apliecina, ka tās spēj īstenot kvalitatīvas solidaritātes aktivitātes saskaņā ar programmas principiem, mērķiem un prasībām. Organizācijas var pieteikties Eiropas Solidaritātes korpusa valsts aģentūrās, kas atrodas visās ES dalībvalstīs un programmas asociētajās trešās valstīs, vai centralizētām darbībām - Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūrā (EACEA).

Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus brīvprātīgā darba un solidaritātes projektiem ir spēkā līdz 23.februārim attiecībā uz projektiem, kuri sāksies tajā pašā gadā, un līdz 4.oktobrim attiecībā uz nākamā gada projektiem.

Eiropas Solidaritātes korpuss kopš 2018.gada oktobra darbojas kā ES finansēta programma, kuras darbībai atvēlētais budžets 2018. līdz 2020.gadā bija 375,6 miljoni eiro. Tā pamatā ir iepriekšējās ES iniciatīvas solidaritātes jomā, kuru mērķis ir piedāvāt unikālu vārteju organizācijām, kas darbojas solidaritātes laukā, un jauniešiem, kuri vēlas sniegt ieguldījumu sabiedrībā jomās, kas viņiem ir vissvarīgākās. Iniciatīva ir guvusi panākumus, tāpēc Eiropas Solidaritātes korpuss 2021. līdz 2027.gadā turpina savas aktivitātes un paplašina tās, lai palīdzētu sniegt humāno palīdzību trešajās valstīs.

Politika

Nīderlandes bankas iesaka klientiem glabāt skaidru naudu mājās pieaugošo ģeopolitisko draudu dēļ, paziņojis Nīderlandes Banku asociācijas (NVB) pārstāvis. Šādus padomus bankas sniedz pirmo reizi, toties apdrošināšanas kompānijas brīdina par zādzību riskiem, kas ar to saistīti, vēsta “Algemeen Dagblad”.