"Pfizer"/"BioNTech" lūdz ES apstiprināt vakcīnas izmantošanu piecus līdz 11 gadus veciem bērniem

 
©Reuters/Scanpix/Leta

Farmācijas uzņēmums "Pfizer" un biotehnoloģiju uzņēmums "BioNTech" piektdien pavēstīja, ka iesnieguši lūgumu apstiprināt to izstrādāto Covid-19 vakcīnu piecus līdz 11 gadus vecu bērnu vakcinācijai Eiropas Savienībā (ES).

Ja ES regulatori tam piekritīs, tā jaunāka vecuma bērniem ES būs pirmā iespēja imunizācijai pret Covid-19.

"Pfizer" un "BioNTech" norādīja, ka iesnieguši datus Eiropas Zāļu aģentūrai (EZA), arī pēdējās fāzes rezultātus no pētījuma, kurā vakcīnas izmēģinājumos iesaistīti vairāk nekā 2200 sešus mēnešus līdz 11 gadus veci bērni.

Bērni saņēmuši mazāku devu nekā parasti saņem pieaugušie.

Rezultātos redzama "spēcīga imūnreakcija" bērnos, paziņojumā norādīja uzņēmumi. Konstatēts arī, ka vakcīna ir droša.

ES un Ziemeļamerikā šobrīd neviena Covid-19 vakcīna nav apstiprināta izmantošanai par 12 gadiem jaunākiem bērniem.

"Pfizer" un "BioNTech" un "Moderna" vakcīnas ES apstiprinātas izmantošanai 12 gadus vecumu sasniegušiem bērniem.

"Pfizer" un "BioNTech" šomēnes lūdza ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi apstiprināt vakcīnas izmantošanu piecus līdz 11 gadus veciem bērniem.

ES pieaugušo iedzīvotāju lielākā daļa ir imunizēta, bet daudzas valstis pieredz arvien lielākus uzliesmojumus bērnu vidū. Skolas pamatā ir atvērtas, bet noteikumi attiecībā uz masku valkāšanu un sociālo distancēšanos bieži vien nav pietiekami konsekventi.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) norādījusi, ka bērnu vakcinācija nav prioritāte, jo bērniem ir krietni mazāks smagas saslimšanas vai nāves risks. PVO vairākkārt mudinājusi turīgo valstu valdības dalīties ar saviem vakcīnu krājumiem ar trūcīgajām valstīm, nevis paplašināt vakcīnu pieejamību savās valstīs, lai riskam pakļautie pasaules iedzīvotāji tiktu imunizēti.