Vairāk nekā puse Eiropas Savienības pieaugušo ir vakcinēti pret Covid-19

© AP/Scanpix/Leta

Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 ir pilnībā vakcinēti 200 miljoni cilvēku, kas ir vairāk nekā puse no pieaugušajiem iedzīvotājiem, bet vēl nav sasniegts mērķis vakcinēt 70% no pieaugušajiem, ceturtdien paziņoja Eiropas Komisija (EK).

Pamatojoties uz Eiropas Slimību kontroles centra jaunākajiem datiem, "54,7% no pieaugušajiem iedzīvotājiem ir pilnībā vakcinēti vai nu ar divām devām, vai ar vienu devu "Johnson & Johnson" vakcīnas gadījumā", reportieriem sacīja EK preses sekretāre Dana Spinanta.

"68,4% no pieaugušajiem ES jau ir saņēmuši pirmo devu," viņa piebilda.

"Mēs tagad esam starp pasaules reģioniem, kas vakcinējuši vairākumu, bet ir svarīgi, lai šis progress būtu sadalīts līdzsvarotākā veidā, lai nebūtu nekādu kabatu, kur vīruss var izplatīties un mutēt," viņa piebilda.

ES vakcinācija pret Covid-19 sākās lēnāk nekā Lielbritānijā un ASV vakcīnu trūkuma dēļ, un tā izpelnījās asu kritiku gada pirmajos mēnešos. Daudz sūdzību bija vērstas pret EK, kas koordinēja vakcīnu pasūtījumus 27 dalībvalstīm.

EK prezidente Urzula fon der Leiena 10.jūlijā paziņoja, ka ES ir pietiekami daudz devu, lai vakcinētu "vismaz 70% no pieaugušajiem iedzīvotājiem šomēnes".

Saskaņā ar oficiāliem datiem, kurus apkopojusi ziņu aģentūra AFP, ES ir izlietoti vairāk nekā 440 miljoni Covid-19 vakcīnu devu. Tas nozīmē 98,4 devas uz 100 iedzīvotājiem, bet ASV ir izlietotas 102,4 devas uz 100 iedzīvotājiem.

Politika

Lai cik ierobežota arī nebūtu Latvijas Bankas (LB) ietekme uz eirozonas monetāro politiku, LB prezidentam joprojām ir nozīmīga loma mūsu valsts ekonomiskajā, finansiālajā un banku sistēmas attīstībā. Tāpēc mūsu politiķu izvēlei – kuram uzticēt šo svarīgo amatu pēc tam, kad šā gada 21. decembrī beigsies pilnvaru termiņš esošajam LB prezidentam Mārtiņam Kazākam – jāpieiet ar pilnu nopietnību.

Svarīgākais