Sešām ES dalībvalstīm pieprasa mīkstināt ceļošanas ierobežojumus

 
©Pixabay

Eiropas Komisija (EK) otrdien pieprasījusi sešām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm atvieglot robežas šķērsošanas ierobežojumus, kas noteikti nolūkā iegrožot Covid-19 izplatību.

ES tieslietu komisārs Didjē Rendērs pavēstījis, ka Beļģijai, Dānijai, Somijai, Ungārijai, Vācijai un Zviedrijai dotas desmit dienas, lai pamatotu to ieviestos ierobežojumus, kas, viņaprāt, ir gājuši "pārāk tālu".

"Nepieciešams atgriezties pie koordinētas pieejas visiem pasākumiem, kas saistīti ar cilvēku un preču brīvu pārvietošanos Eiropas Savienībā," uzsvēris komisārs.

Viņš piebildis, ka bez koordinētas pieejas, ko ievērotu visas 27 dalībvalstis, "mums draud fragmentācija, kā arī brīvās pārvietošanās un piegāžu ķēžu traucējumi," kas jau pieredzēti pēdējo nedēļu laikā.

Tikmēr Vācijas Eiropas lietu ministrs Mihaels Rots norādījis, ka Berlīnes lēmums pastiprināt robežkontroli ir pamatots, ņemot vērā lipīgākā vīrusa paveida izplatību kaimiņvalstīs.

"Šie pasākumi acīmredzami uzliek pierobežas reģioniem, regulārajiem robežas šķērsotājiem un transportam milzu nastu, taču mūsu pilsoņu aizsardzība ir vissvarīgākā," piebildis ministrs pirms tikšanās ar citu dalībvalstu kolēģiem.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!