Eiropas Savienība (ES) ceturtdien piemērojusi ekonomiskās sankcijas vēl 29 Baltkrievijas pilsoņiem un septiņiem uzņēmumiem par Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko atbalstīšanu un saistību ar pēcvēlēšanu protestu apspiešanu.
Sankcijas piemērotas 27 amatpersonām, diviem uzņēmējiem un septiņām kompānijām.
Lukašenko, viņa dēlam un vairāk nekā 50 Baltkrievijas amatpersonām ES jau ir piemērojusi sankcijas.
"Melnais saraksts" tagad papildināts ar uzņēmējiem Aleksandru Šakutinu un Nikolaju Vorobeju. Viņi ir pirmie uzņēmēji šajā sarakstā.
Sankcijas piemērotas arī Baltkrievijas ģenerālprokuroram, informācijas ministram, vicepremjeram un valsts televīzijas direktoram.
"Melnajā sarakstā" iekļauti arī trīs privātie uzņēmumi un četri valstij piederoši uzņēmumi, kas atbalsta Lukašenko režīmu.
Tostarp sankcijas piemērotas ieroču eksporta kompānijai "Beltechexport", nekustamo īpašumu konglomerātam "Dana Holdings" un novērošanas tehnoloģiju firmai "Synesis".
ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žozeps Borreljs pagājušajā mēnesī sacīja, ka jauno sankciju mērķis ir "ietekmēt normālo ekonomisko aktivitāti" Baltkrievijā.
Protesti pret Lukašenko režīmu Baltkrievijā nerimstas kopš 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa viņa atkāpšanos.
Baltkrievija ir paziņojusi, ka no svētdienas slēgs zemes robežas, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, bet opozīcija bažījas, ka tas tiek darīts, lai efektīvāk apspiestu disidentus.
Baltkrievijas pilsoņiem un ārvalstu pilsoņiem, kam ir pagaidu vai pastāvīgas uzturēšanās atļaujas, būs aizliegts izbraukt no valsts.
Sākoties protestu apspiešanai, vairāki Baltkrievijas opozīcijas aktīvisti aizbēga uz Eiropas Savienību.
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska trešdien, saņemot ES augstāko cilvēktiesību balvu, aicināja Eiropu izdarīt lielāku spiedienu uz Lukašenko režīmu.