Eiropas Savienība vienojas līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus par 55%

© imago images/Xinhua/Scanpix/Leta

Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji Briselē notiekošajā samitā vienojušies, ka bloka valstis līdz 2030.gadam samazinās siltumnīcefekta gāzu izmešus par 55%, salīdzinot ar 1990.gada līmeni.

"Eiropa ir līdere cīņā pret klimata pārmaiņām. Mēs nolēmām samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus par vismaz 55% līdz 2030.gadam," tviterī ierakstīja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

Vienošanās tika panākta desmit stundu ilgās sarunās, kas sākās ceturtdienas vakarā un turpinājās līdz piektdienas rītam.

Līdzšinējais mērķis paredzēja siltumnīcefekta gāzu izmešus samazināt par 40% salīdzinājumā ar 2030.gada līmeni. Tomēr septembrī Eiropas Komisija ierosināja šo mērķi palielināt līdz 55%.

Pret mērķa palielināšanu iebilda Polija un citas valstis, kuru ekonomikā liela nozīme ir akmeņogļu ieguvei un izmantošanai enerģijas ražošanā. Šīm valstīm paredzēts sniegt palīdzību no ES līdzekļiem, lai kompensētu akmeņogļu lomas samazināšanu.

Jaunais mērķis "nepārprotami nostāda mūs uz ceļa, kas ved uz klimata neitralitāti 2050.gadā", tvītoja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena.

Politika

Krievijas cietumos joprojām atrodas apmēram 900 cilvēku, kuri gūstā ir jau divarpus gadus, aģentūrai LETA vēsta Ukrainas speciālo uzdevumu brigādes "Azov" starptautiskās komunikācijas nodaļas vadītāja Jūlija Fedosjuka un seržants, filozofijas doktors Valentīns Dzjubenko.

Svarīgākais