Eiropas Savienība panākusi vienošanos par "Pfizer" un "BioNTech" Covid-19 vakcīnām

© Imago images/Scanpix/LETA

Eiropas Komisija (EK) pabeigusi sarunas ar ASV farmācijas gigantu "Pfizer" un Vācijas kompāniju "BioNTech", lai nodrošinātu Eiropai šo uzņēmumu izstrādātās eksperimentālās Covid-19 vakcīnas devas, otrdien pavēstīja pārstāvis sakariem ar presi.

Eiropas Savienības (ES) komisāri šo vienošanos apstiprinās trešdien, preses konferencē Briselē sacīja Eriks Meimers.

"Sarunas ar farmācijas industriju ir noslēgušās," vēl pirms oficiālā paziņojuma ziņu aģentūrai atklāja avots EK.

EK vairākus mēnešus risināja sarunas ar "Pfizer" un "BioNTech".

Pēc sākotnējām sarunām EK septembrī apliecināja, ka plāno no šiem izstrādātājiem nodrošināt līdz 300 miljoniem vakcīnas devu.

"Pfizer" un "BioNTech" pirmdien paziņoja, ka to kopīgi izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu trešajā izmēģinājumu fāzē uzrādījusi 90% efektivitāti pret inficēšanos ar Covid-19.

Abas kompānijas norādīja, ka nākamajā nedēļā varētu lūgt ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) atļauju vakcīnas ārkārtas izmantošanai.

Vācijai būs pieejami 100 miljoni vakcīnas devu, tiklīdz medikaments būs saņēmis regulatora apstiprinājumu, otrdien sacīja Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns.

Sagaidāms, ka EK vienošanos ar uzņēmumiem parakstīs drīz, sacīja ministrs.

"Esiet mierīgi, mēs to novedīsim līdz drīzam noslēgumam," viņš piebilda.

Politika

Krievijas varas iestādēm būtu oficiāli jāizveido cenzūras institūcija, par paraugu ņemot Padomju Savienības valsts noslēpuma un preses aizsardzības Galveno pārvaldi, kas bija pazīstama kā “Glavlits” (“Главлит”), paziņoja Mihails Švidkojs - bijušais Krievijas kultūras ministrs un tagadējais Vladimira Putina īpašais pārstāvis starptautiskās kultūras sadarbības jomā.

Svarīgākais