ES Covid-19 dēļ uz laiku aptur fiskālās disciplīnas noteikumus

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu finanšu ministri pirmdien vienojušies apturēt stingros bloka fiskālās disciplīnas noteikumus, lai nacionālās valdības cīņā ar Covid-19 pandēmijas sekām varētu atļauties lielākus tēriņus.

Ar šo lēmumu uz laiku faktiski tiek atcelta Briseles uzraudzība pār dalībvalstu budžetiem. To varētu labvēlīgi uztvert Itālija, kas kļuvusi par epidēmijas vissmagāk skarto Eiropas valsti un jau iepriekš bieži nonākusi konfliktā ar ES fiskālās disciplīnas normām.

Tā dēvētā vispārējā patvēruma klauzula sniedz nacionālajām valdībām "nepieciešamo elastību, lai īstenotu visus vajadzīgos pasākumus mūsu veselības un civilās aizsardzības sistēmu atbalstam un mūsu tautsaimniecības aizsardzībai," teikts pēc sanāksmes izplatītajā paziņojumā.

Politika

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saredz iespējamus valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpumu riskus, ja bijušais satiksmes ministrs, pašreizējais Saeimas deputāts Jānis Vitenbergs (NA) tiks apstiprināts darbam "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijā, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Svarīgākais