ES augstākās amatpersonas paraksta breksita vienošanos

 
©AFP/Scanpix/LETA

Abas augstākās Eiropas Savienības (ES) amatpersonas piektdien parakstījušas vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Pēc tam, kad vienošanos parakstījusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels, tā tiks nodota ratificēšanai Eiropas Parlamentam (EP), kur attiecīgs balsojums paredzēts 29.janvārī.

Pēc tam nākamajā ceturtdienā, 30.janvārī, vienošanos vēl jāapstiprina ES dalībvalstu līderiem, un paredzēts, ka tas notiks rakstiski.

Pēc vienošanās galīgās ratifikācijas Lielbritānija 31.janvāra pusnaktī varēs beidzot pamest ES, kuras sastāvā tā aizvadījusi pusgadsimtu.

"Šarls Mišels un es tikko parakstījām vienošanos par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES, paverot ceļu tās ratificēšanai Eiropas Parlamentā," tviterī paziņojusi Leiena.

"Lietas nenovēršami mainīsies, taču mūsu draudzība saglabāsies. Mēs atvērsim jaunu lappusi kā partneri un sabiedroti," savukārt tviterī norādījis Mišels, piebilstot, ka viņš "labprāt rakstīs šo lappusi kopā" ar britiem.

Oficiālajā līguma parakstīšanas ceremonijā piedalījās arī EK breksita sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

 

Abonē