Strādāt uz Lielbritāniju brauc arvien mazāk ES pilsoņu

© AP/Scanpix/LETA

Imigrācija Lielbritānijā sarukusi līdz zemākajam līmenim pēdējo sešu gadu laikā, liecina ceturtdien publiskotie valdības statistikas dati.

Šo samazinājumu pamatā izraisījis to Eiropas Savienības (ES) pilsoņu skaita kritums, kas ieceļo Lielbritānijā, lai strādātu.

Britu mediji vēsta, ka valstī ieceļojošo citu ES dalībvalstu pilsoņu skaits ir zemākais kopš 2003.gada, un to ES pilsoņu skaits, kas no Lielbritānijas izceļojuši ir par 48 000 lielāks par ieceļojušo skaitu.

"Imigrācija no ES ir mazinājusies kopš 2016.gada," kad notika referendums par izstāšanos no bloka, norāda Nacionālais statistikas birojs (ONS).

Kopš jūnija no Lielbritānijas izceļojis 151 000 ES pilsoņu, un tas ir augstākais rādītājs pēdējo desmit gadu laikā.

Tajā pašā laikā neto imigrācija no citām valstīm pēdējo sešu gadu laikā ir pamazām pieaugusi, jo arvien lielāks skaits ārpus ES esošo valstu pilsoņu ierodas Lielbritānijā, lai studētu.

Kopumā Lielbritānijā ieceļojuši par 212 000 vairāk cilvēku nekā izceļojuši, tomēr tas ir zemākais neto imigrācijas līmenis kopš 2013.gada marta.

Tajā pašā laikā ārvalstu studentu skaits krasi pieaudzis.

Piemēram, laikā no 2018. līdz 2019.gadam ķīniešu skaits, kas pieteikušies studijām Apvienotās Karalistes universitātēs, pieaudzis par 30%, liecina Universitāšu un koledžu uzņemšanas dienesta (UCAS) dati.

Kopumā to ārvalstu studentu skaits, kas ieradušies no ārpus ES esošām valstīm, pērn palielinājies par sešiem procentiem.

Imigrācija joprojām ir viens no svarīgākajiem jautājumiem pirms 12.decembrī gaidāmajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām.

Premjerministrs Boriss Džonsons uzstāj, ka Lielbritānijai jāievieš punktu sistēma, kādu izmanto Austrālija un Lielbritānija, kamēr opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins apgalvo, ka imigrācijas politika jāveido atbilstoši tautsaimniecības vajadzībām.

Svarīgākais