Lielbritānijas parlaments pulcējas uz breksita vienošanās apspriešanu

© AFP/SCANPIX/LETA

Lielbritānijas Pārstāvju palātas deputāti ceturtdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsoja par parlamenta sēdes rīkošanu šodien, kas būs pirmā šāda sēde 37 gados, lai apspriestu valdības jauno breksita vienošanos ar Eiropas Savienību (ES).

Pārstāvju palātas deputāti par sēdes rīkošanu nobalsoja ar 287 balsīm "par" un "275 "pret". Tā būs tikai piektā parlamenta sēde sestdienā kopš Otrā pasaules kara.

Tikmēr premjers Boriss Džonsons aicinājis parlamentu atbalstīt vienošanos.

"Es šobrīd ļoti ceru, ka mani kolēģi Vestminsterā tagad sapulcēsies, lai paveiktu breksitu, lai beidzot sasniegtu mērķi un bez tālākas aizkavēšanās dotu breksitu," Briselē pavēstīja Džonsons.

Pēc viņa teiktā, jaunā vienošanās nozīmē to, ka vairs nav vajadzīga nekāda izstāšanās termiņa pagarināšana.

Lielbritānijas opozīcijas partijas - leiboristi, liberāldemokrāti un Skotu Nacionālā partija (SNP) - ceturtdien norādīja, ka jauno vienošanos neatbalstīs.

Arī Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija (DUP), no kuras ir atkarīgs konservatīvo valdības vairākums parlamentā, paziņojusi, ka tā nespēj atbalstīt panākto vienošanos.

Politika

Vai tuvojošās pašvaldību vēlēšanas ir izgaismojušas līderus – cilvēkus, kuri parādījuši savas prasmes sabiedrības un procesu vadīšanā, cilvēkus, kuriem var uzticēties, tātad – arī balsot par viņiem? Ir līderi – menedžeri, viņi vada uzņēmumus vai projektus. Ir līderi kā morālie paraugi: cilvēki, kuru viedokli ņems vērā, jo viņi ar savu nevainojamo darbību ir nodrošinājuši panākumus. Ir līderi, kuri kaut kādā jomā atzīti par labākajiem, viņiem pat nav jāvada komanda, toties daudzi viņiem centīsies līdzināties. Par līderiem runā politikas analītiķis Mārcis Bendiks, sociologs Aigars Freimanis un politologs Andis Kudors.