Citu ES dalībvalstu pilsoņi Lielbritānijā nevar nobalsot EP vēlēšanās

 
©Reuters/Scanpix

Daudzi citu Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi, kas Lielbritānijā vēlējušies nobalsot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, ceturtdien sūdzas, ka viņiem tas liegts.

Organizācija “Trīs miljoni”, kas pārstāv Lielbritānijā dzīvojošos citu ES dalībvalstu pilsoņus, ziņo, ka saņēmusi simtiem sūdzību no visas Lielbritānijas, ka vēlēšanu iecirkņos citu bloka dalībvalstu pilsoņiem ceturtdien nav ļauts nobalsot.

Lielbritānijas Vēlēšanu komisija skaidro, ka citu dalībvalstu pilsoņiem, kas vēlas balsot Apvienotajā Karalistē, bijis jānokārto attiecīgie dokumenti.

Taču valdība pārāk vēlu paziņojusi, ka Lielbritānija, kurai jau 29.martā vajadzēja izstāties no ES, breksita atlikšanas dēļ tomēr piedalīsies šī gada EP vēlēšanās.

Tādēļ komisijai pietrūcis laika, lai publiski izskaidrotu nepieciešamo procedūru citu dalībvalstu pilsoņu balsošanas pārnešanai uz Apvienoto Karalisti.

Tikmēr premjerministres Terēzas Mejas preses sekretārs Džeimss Sleks paudis izpratni par citu dalībvalstu pilsoņu neapmierinātību, taču uzsvēris, ka valdībai nav nekādas teikšanas pār balsošanas organizēšanu.

Kā ziņots, ceturtdien sākās EP vēlēšanas, pie balsošanas urnām dodoties britu un nīderlandiešu vēlētājiem.