Britu parlaments ir pret atkārtotu "Breksita" referendumu

 
©EP/Scanpix

Lielbritānijas parlaments ceturtdien ar 85 balsu lielu vairākumu noraidījis atkārtota "Breksita" referenduma rīkošanu.

Pret neatkarīgo deputātu grupas iesniegto labojumu, kas paredzēja atlikt 29.martā gaidāmo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), lai sarīkotu atkārtotu tautas nobalsošanu, balsoja 334 deputāti.

To atbalstīja tikai 85 likumdevēji.

Opozīcijā esošie leiboristi šajā balsojumā atturējās, atzīstot, ka šobrīd neesot īstais laiks rīkot jaunu referendumu.

Tomēr 25 deputāti nepakļāvās partijas oficiālai nostājai un balsoja par neatkarīgo deputātes Sāras Volestones priekšlikumu.

Savukārt 18 leiboristi, arī nepakļaujoties partijas nostājai, balsoja pret viņas priekšlikumu.

Sekojošajā balsojumā ar 314 balsīm pret 311 deputāti noraidīja arī leiboristes Lūsijas Pauelas iesniegto labojumu, kas paredzēja "Breksitu" atlikt ne uz ilgāku laiku kā 30.jūnijs.

At vēl mazāku balsu pārsvaru - 314 pret 312 - tika noraidīts leiborista Hilarija Bena priekšlikums, kas paredzēja turpmāko "Breksita" plāna noteikšanu pārņemt parlamenta kontrolē.

Pēc tam ar 318 pret 302 balsīm tika noraidīts arī leiboristu līdera Džeremija Korbina priekšlikums, ar kuru vienlaikus bija noraidīta premjerministres Terēzas Mejas panāktā "Breksita" vienošanās un bezvienošanās "Breksits".

Korbina priekšlikums paredzēja "Breksitu" atlikt, lai dotu parlamentam laiku tādas alternatīvas atrašanai, kas baudītu vairākuma atbalstu.