Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" var atstāt ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja Fiskālās disciplīnas padomē (FDP).
Padome šodien kārtējā sēdē apsprieda budžeta veidošanas procesu, kā arī Latvijas makroekonomikas vides pārmaiņas saistībā ar šā gada 23.jūnija Apvienotās Karalistes balsojumu izstāties no ES un šī balsojuma rezultāta ietekmi uz makrofiskālo vidi Latvijā.
"Apvienotās Karalistes balsojuma sekas šobrīd ir radītā neskaidrība - pirmkārt, neskaidrība par to, kādā veidā izstāšanas no ES faktiski notiks, otrkārt, neskaidrība par izstāšanās procesu, tā ilgumu, treškārt, ko šis solis nozīmēs no ekonomikas viedokļa - kāds būs jaunais sadarbības modelis starp Apvienoto Karalisti un ES, tostarp ar Latviju," skaidro FDP biedrs Mortens Hansens.
Pēc viņa teiktā, sagaidāms, ka šī neskaidrība ietekmēs ES ekonomisko vidi, atstājot būtisku iespaidu gan uz investīcijām, gan privāto patēriņu, liekot investoriem un patērētājiem būt piesardzīgākiem. "Tas izpaudīsies ekonomikas izaugsmes tempu samazinājumā," atzīst padomes biedrs.
FDP atgādina, ka padome šogad 10.jūnijā apstiprināja Finanšu ministrijas izstrādātās makroekonomikas prognozes 2017. līdz 2019.gadam. FDP uzsver, ka, palielinoties neskaidrībai ES ekonomiskajā telpā, pieaug arī risks, ka nodokļu ieņēmumi var pasliktināties, salīdzinot ar budžeta plānu.
Padome apstiprināja Finanšu ministrijas prognozes attiecībā uz reālā un nominālā iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu, potenciālā IKP pieaugumu un izlaižu starpībām, inflāciju un IKP deflatoru.