Dombrovskis ES dalībvalstīm sola ekonomisko izaugsmi

© Scanpix

Lai arī Eiropā pastāv lēns ekonomiskās izaugsmes un atkopšanās scenārijs, šogad visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis atgriezīsies pie ekonomiskās izaugsmes, aģentūrai LETA prognozēja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V), kurš Davosā notiekošajā Pasaules ekonomikas forumā diskutēja par ekonomiskās attīstības perspektīvām.

"Attiecībā uz eirozonu EK prognozes norāda uz 1,1% šogad un 1,7% lielu izaugsmi nākamgad. [Starptautiskā] Valūtas fonda jaunākās prognozes, kas ir tikko precizētas, norāda uz 1,2% izaugsmi šogad un 1,4% nākamgad," skaidroja Dombrovskis, piebilstot, ka "prognozes būtiski neatšķiras".

Viņš gan norādīja, ka Eiropas ekonomiskās politikas prioritāte pašlaik ir veicināt ekonomikas izaugsmi un jaunu darbvietu radīšanu.

"Noteiktās prioritātes šo mērķu sasniegšanai ir investīciju veicināšana, tostarp [EK priekšsēdētāja Žana Kloda] Junkera 315 miljardu eiro lielais investīciju plāns. Tāpat nepieciešamas strukturālās reformas, lai nostiprinātu konkurētspēju ES, stiprinot iekšējo tirgu, kā arī ES dalībvalstu problēmu risināšanu," sacīja Dombrovskis, piebilstot, ka tikpat nozīmīga ir fiskālās disciplīnas saglabāšana.

"Joprojām ir valstis, kurās ir pārmērīgs budžeta deficīts, un šīs fiskālās problēmas ir jārisina," viņš sacīja. "Protams, ir arī pozitīvās ziņas. Šogad visas 28 ES dalībvalstis atgriezīsies pie ekonomikas izaugsmes," sacīja EK viceprezidents, skaidrojot, ka ir arī vairāki citi faktori, kas sniegs papildu atbalstu izaugsmei. Par piemēru Dombrovskis minēja naftas cenu kritumu.

"EK provizoriskā analīze norāda, ka ES ekonomikai tas ir pozitīvs faktors, jo ES ir enerģijas importētāja," uzsvēra Dombrovskis.

Savukārt, runājot par vispārējo cenu līmeni, Dombrovskis vērsa uzmanību, ka pagājušā gada decembrī bija novērojama deflācija, tomēr šis efekts nesaglabāsies ilgstoši, jo "naftas cenu kritums neturpināsies bezgalīgi".

Jau ziņots, ka Pasaules ekonomikas foruma tēma šogad ir krīze un sadarbība, izaugsme un stabilitāte, inovācijas un industrija, sabiedrība un drošība. Forumā tradicionāli piedalās biznesa līderi, akadēmisko aprindu pārstāvji, valdību un valstu vadītāji, starptautisko organizāciju vadītāji.

 

Svarīgākais