Polijā prostitūcija iekļauta IKP aprēķinos

© F64

Prostitūcijas, narkotiku tirdzniecības un kontrabandas daļa Polijas iekšzemes kopproduktā (IKP) 2013.gadā bijusi 0,1%, liecina jaunākie oficiālie dati, kas pirmo reizi apkopoti, ievērojot jaunākās Eiropas Savienības (ES) vadlīnijas.

ES aicinājusi pieturēties pie jauna veida, kā aprēķināt iekšzemes kopproduktu, lai datus standartizētu un paplašinātu, vēsta Polijas Radio.

Tikmēr Francijas nacionālā statistikas pārvalde atteikusies iekļaut prostitūcijas ieguldījumu iekšzemes kopproduktā. Prostitūcija bieži vien ir saistīta ar nelegālo imigrantu kontrabandu un to nevar uzskatīt par "brīvprātīgu komercdarbību", vēl jūlijā norādīja pārvalde.

Politika

Politikas kuluāros jau kādu laiku līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un arī pēc tām virmoja runas par izmaiņām valdošajā koalīcijā, turklāt versijas bija pretrunīgas: gan par Apvienotā saraksta (AS) sašķelšanu, piesaistot atsevišķus frakcijas deputātus, gan par AS gatavību atgriezties valdībā “Progresīvo” vietā. Kā noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, šādas versijas necirkulēja bez pamata, taču vismaz šobrīd šie scenāriji vairs nav aktuāli.

Svarīgākais