Vēl viena dīvaina nāve! Izkrītot pa logu, nositas Krievijas laikraksta vadītājs

© pixabay.com

Krievijas policija izmeklē vēl vienu ievērojamu personu, kurš izkrita no loga Maskavas rietumos un gāja bojā, ziņo portāls metro.com

Slepenais izdevniecības "Pravda" vadītājs, 87 gadus vecais Vjačeslavs Ļeontjevs, sestdienas vakarā izkrita no savas mājas 21 metru augstuma. Viņš bija bijušais padomju laikraksta "Pravda", kas nozīmē "Patiesība", vadītājs, kas bija valdošās Komunistiskās partijas galvenais laikraksts. Viņš turpināja šo darbību vēl ilgi pēc PSRS sabrukuma 1991. gadā.

Ļeontjevs tika uzskatīts par zinošu Kremļa slepenajos dokumentos.

Policija izmeklē, vai tas bijis negadījums, pašnāvība vai noziedzīga rīcība. Šis ir pēdējais no vairākiem nāves gadījumiem, kas Krievijā notikuši, izkrītot pa logu.

Trimdas žurnālists Andrejs Malgins rakstīja par "dīvaino nāvi", sakot: "Logu krišana turpinās. Ļeontjevs izkrita pa logu. Viņš tika atrasts netālu no savām mājām Molodogvardejska ielā, kur viņš dzīvoja."

Malgins, kurš labi pazina Ļeontjevu, piebilda: “Viņš atstāja sava veida pagrīdes miljonāra iespaidu. Viņš arī daudz zināja par “partijas naudu” — izdevniecība “Pravda” bija visienesīgākais uzņēmums PSKP [Padomju Savienības Komunistiskās partijas] Centrālkomitejas biznesa impērijā.”

Krievijā nereti notiek lielu uzņēmumu vadošo vadītāju nāves gadījumi Ukrainas kara laikā un īsi pirms tā.

Uzbrukuma metodes ir bijušas dažādas - no eksotiskas - ar poloniju piesūcinātas tējas dzeršanas vai ar nāvējošu nervus paralizējošu vielu ieziestā durvju roktura pagriešanas - līdz pat nežēlīgākām lodēm tuvā attālumā. Biežāk gadās, ka Putina un Kremļa kritiķi, kā arī spiegu un žurnālistu dumpinieki pēkšņi un nejauši izbeidz savu dzīvi.

Cietušajiem tuvi cilvēki un daži izdzīvojušie ir vainojuši Krievijas varas iestādes, taču Kremlis regulāri ir noliedzis savu iesaisti nāvēs.