ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien varētu paziņot par jaunu ieroču piegādes plānu Ukrainai, kas ietver ne tikai zenītraķetes, bet arī uzbrukuma ieročus, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta tīmekļa izdevums "Axios".
"Divi avoti "Axios" pastāstīja, ka viņiem ir pamats domāt, ka šis plāns ietvers tālas darbības raķetes, kas var sasniegt mērķus dziļi Krievijas teritorijā, tajā skaitā Maskavu," raksta "Axios", atzīsto, ka nevienam no avotiem nav informācijas par galīgo lēmumu.
Putins Trampu ir ļoti nokaitinājis. Viņa rītdienas paziņojums būs ļoti sparīgs," izdevums citē senatora Lindsija Greiema teikto.
Saskaņā ar "Axios" rīcībā esošo informāciju par jauno plānu Tramps paziņos tikšanās laikā ar NATO ģenerālsekretāru Marku Riti.
Kā ziņots, Tramps svētdien paziņoja, ka Savienotās Valstis piešķirs Ukrainai zenītraķešu sistēmas "Patriot", lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas agresiju.
"Mēs viņiem nosūtīsim "Patriot", kas tiem izmisīgi nepieciešamas," paziņoja Tramps, neprecizējot cik daudz sistēmu Ukraina saņems. "Mēs vēl neesam vienojušies par skaitu, bet dažas [sistēmas] viņi saņems, jo tās viņiem nepieciešamas."
Šī zenītraķešu piegāde notiks ar NATO noslēgtās vienošanās ietvaros, kas paredz, ka par ieročiem, ko ASV nodos Ukrainai, maksās alianse.
"Pamatā mēs viņiem [ukraiņiem] nosūtīsim dažādus ļoti modernus bruņojuma veidus, un viņi [NATO] par tiem mums simtprocentīgi samaksās," žurnālistiem norādīja ASV prezidents.