Aizvadītajā nedēļā Krievijas propagandistu vēstījumos par pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu tika runāts visnotaļ cieņpilnos toņos, gan uzsverot, ka viņš nav Krievijas draugs, taču viņa retorika esot saprotama, vēsta aģentūra LETA.
Tramps un Krievijas diktators Vladimirs Putins viens otru saprot, turklāt Trampa imperiālistiskie izteicieni leģitimē Krievijas šāda paša veida ambīcijas. Ja Tramps nacionālo interešu vārdā savāc Grenlandi un Panamas kanālu, kādēļ, lai Krievija to nedarītu ar Kaukāzu, Moldovu vai pat Baltiju.
"Pašreizējā administrācija deviņu dienu laikā ir izdarījusi tik daudz kā neviena cita. Tramps ir cilvēks, kurš uzskata, ka viņu vada Dievs un viņam ir misija, kurš ir Amerikas patriots un kurš redz tikai savas valsts nacionālās intereses. Viņš mums nav draugs, nevajag lolot ilūzijas. Šajā sakarā mums ir jādomā, kādas ir mūsu nacionālās intereses," pauda odiozais propagandists Vladimirs Solovjovs.
Tramps ir nosacīti "labais", jo runā Krievijai saprotamā valodā. Proti, nevis kā ASV demokrāti, kuri runā par tādām, krievuprāt, "abstrakcijām" kā starptautiskā tiesiskā kārtība, valstu robežu neaizskaramība, suverenitāte, cilvēktiesības. Nē, Trampa vadmotīvs ir Kremlim tik tuvās nacionālās intereses.
Ja ASV nacionālās intereses prasa savākt Grenlandi, lai būtu, savukārt Krievija nacionālo interešu vārdā savāks Baltiju. Tā ir retorika, kura krieviem ir sirdij tuva un skaidra. Impērijas un lielvaru intereses pāri visam.
Līdz ar to propagandisti klāsta, ka Krievija ievēros Amerikas intereses, ja tā savukārt ievēros krievu intereses. Šāds darījums patīk krieviem, taču ir katastrofāls pārējai pasaulei. Īpaši tādēļ, ka krievi pēc Trampa stāšanās amatā un skaļajiem paziņojumiem ļoti aktīvi sāk runāt par savām nacionālajām interesēm, kas ir raksturojamas vienā vārdā kā impēriskas ambīcijas.
Līdztekus propagandisti priecājas, ka Putins nav tāds kā Andrejs Kozirevs (bijušas krievijas ārlietu ministrs no 1990. līdz 1996.gadam, kurš 1991.gadā aicināja pasaules valstis atzīt Baltijas valstu neatkarību, pašlaik dzīvo Rietumos un ir aktīvs Putina režīma kritiķis), kurš gribēja izpatikt amerikāņiem.
"Trampam ar mums būs jārunā ar cieņu, apzinoties, ka viņa nacionālās intereses neatceļ mūsējās. Mums ir visi resursi, lai varētu aizstāvēt savas intereses," uzsvēra Kremļa angažētie "politologi".
Vienlaikus krievi kategoriski noliedz jebkādas sarunas ar Zelenski. Pats Ukrainas prezidents intervijā ziņu aģentūrai "Associated Press" ir uzsvēris, "ja starp Ameriku un Krieviju notiks tiešas sarunas bez Ukrainas, tas, manuprāt, ir ļoti bīstami. Viņiem [Trampam un Putinam] var būt savas attiecības, bet runāt par Ukrainu bez mums - tas ir bīstami visiem".
Zelenskis norādīja, ka šādas ASV un Krievijas sarunas ļautu Putinam parādīt, ka viņam bija taisnība. Viņš iegūtu nesodāmību un kompromisu. Tas nozīmēs, ka ikviens var rīkoties šādi. Un tas būs signāls citiem lielo valstu vadītājiem, kuri domā darīt to pašu.