Nākamā gada valsts budžeta projektam iesniegti vairāk nekā 360 priekšlikumi

© Ģirts Ozoliņš/MN

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nākamā gada valsts budžeta projekta otrajam - galīgajam - lasījumam kopumā saņēmusi vairāk nekā 360 priekšlikumu, aģentūra LETA noskaidroja Saeimas Preses dienestā.

2025.gada valsts budžeta un vidēja termiņa budžeta ietvara likuma projektam kopumā iesniegti vairāk nekā 200 priekšlikumi. Savukārt 31 likumprojektam, kas saistīti ar valsts budžetu, iesniegti vairāk nekā 160 priekšlikumi. Saeimas kārtības rullī paredzētās tiesības iesniegt priekšlikumus izmantojušas Saeimas frakcijas, kā arī komisijas, deputāti individuāli un nozaru ministrijas.

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) akcentē, ka budžeta priekšlikumi atspoguļo aktuālākās sabiedrības vajadzības un, ja pat visu to apmierināšanai nepietiek līdzekļu, šie priekšlikumi var kalpot par pamatu nākamo budžetu izstrādei.

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka valsts budžeta projektam iesniegtos priekšlikumus par valsts budžeta projekta virzību Saeimā atbildīgā Budžeta komisija nosūta atzinuma sniegšanai Ministru kabinetam.

Darbu pie nākamā gada budžeta projektam iesniegto priekšlikumu izskatīšanas atbildīgā komisija sāks uzreiz pēc tam, kad par katru no tiem būs saņemts Ministru kabineta atzinums, informē Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV).

Paredzēts, ka galīgajā lasījumā likumprojektu "Par valsts budžetu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027.gadam" un 31 budžeta projektu pavadošo likumprojektu Saeima sāks skatīt 4.decembrī.

Politika

Sīki meli parasti sakrājas, paliekot par konkrētas politkopas raksturojošu lielumu. Tā, šķiet, ir sanācis ar “Progresīvajiem”, kuri kārtējo reizi izcēlušies, šoreiz – stāstot pasakas par nevēlēšanos Saeimas frakcijai, proti, “Apvienotajam sarakstam” (AS), skaidrot savu nostāju dažādos ar drošību un aizsardzību saistītos jautājumos.

Svarīgākais