Krievija izplata safabricētus video un dezinformāciju par Kamalu Herisu

© depositphotos.com

ASV tehnoloģiju gigants "Microsoft" brīdinājis, ka Krievija mēģina ietekmēt demokrātu prezidenta amata kandidātes Kamalas Herisas kampaņu.

"Pēdējo divu mēnešu laikā "Microsoft" novērojis ievērojamas pārmaiņas Krievijas ietekmēšanas operāciju taktikās, kas atspoguļo mainīgo politisko vidi ASV," paziņoja "Microsoft" Draudu analīzes centra vadītājs Klints Votss.

Krievija ir pievērsusies Herisas kampaņai, izplatot safabricētus video un dezinformāciju.

ASV prezidenta vēlēšanās novembrī viceprezidente Herisa kandidēs no Demokrātu partijas un eksprezidents Donalds Tramps - no Republikāņu partijas. Sākotnēji Demokrātu partijas izraudzītais kandidāts bija pašreizējais ASV prezidents Džo Baidens, bet jūlijā viņš paziņoja, ka nekandidēs uz pārvēlēšanu, un viņa vieta par demokrātu kandidāti kļuva Herisa.

"Microsoft" secinājis, ka pēc Baidena izstāšanās no vēlēšanu cīņas Krievija uzreiz nespēja pielāgot savas ietekmēšanas operācijas jaunajai situācijai, bet augusta beigās un septembra sākumā divas hakeru grupas - "Storm-1516" un "Storm-167" - sāka izplatīt video ar mērķi diskreditēt Herisu un sēt pretrunas saistībā ar viņas kampaņu.

Vienā video it kā bija redzams, kā Herisas atbalstītāji uzbrūk Trampa mītiņa dalībniekam, bet citā aktieris nepatiesi apgalvoja, ka Herisa bijusi iesaistīta ceļu satiksmes negadījumā, pēc kura aizbēgusi.

"Microsoft" brīdināja, ka, tuvojoties vēlēšanām, Krievija arvien intensīvāk izmantos hakerus, lai izplatītu dezinformāciju un propagandu caur tīmekļa vietnēm un sociālajiem tīkliem.

Politika

Šobrīd Rietumi faktiski ļauj Ukrainai karā zaudēt un to izmanto Krievijas diktators Vladimirs Putins, ar kuru neviens ne par ko nevienosies, un līdz ar to saspīlējums tikai aizvien vairāk samilzīs, kamēr uzliesmos visi potenciālie karstie punkti un "galvas pacels vēl briesmīgāki vilki", intervijā aģentūrai LETA brīdināja Ukrainas speciālo uzdevumu brigādes "Azov" starptautiskās komunikācijas nodaļas vadītāja Jūlija Fedosjuka un seržants, filozofijas doktors Valentīns Dzjubenko.

Svarīgākais