Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

Sākta parakstu vākšana par algu iesaldēšanu Valsts prezidentam, ministriem un citiem tautas kalpiem

© F64

Sabiedrības iniciatīvas platformā "Mana balss" sākta parakstu vākšana par algu iesaldēšanu valsts augstākajām amatpersonām. Kad tiks savākti vismaz 10 000 parakstu, iniciatīva tiks iesniegta izskatīšanai Saeimā.

Iniciatīvas iesniedzēja Nora Freimane aicina valsts vadošajām amatpersonām un tautas priekšstāvjiem iesaldēt algas to līdzšinējā apmērā un algu pacelšanu atlikt līdz brīdim, kamēr stabilizējas ekonomiskā situācija valstī - ir apturēts inflācijas kāpums, kā arī inflācija samazināta līdz samērīgam līmenim, ir pārvarēta krīze, kas saistīta ar gāzes un elektrības cenu kāpumu. "Vēlamies no tautas kalpiem vispirms sagaidīt konkrētu rīcību tautas labā - izvest valsti un tās iedzīvotājus cauri šim sarežģītajam un izaicinājuma pilnajam laikam, un tikai tad spriest par nepieciešamību celt savas algas. Jāņem vērā, ka valsts jau hroniski nerespektē pati savas ar likumu uzņemtās finanšu saistības, piemēram, pret augstāko izglītību. Visas sabiedrības un valsts ilgtspējai būtiska nozare nesaņem tās pilnvērtīgai esamībai nepieciešamo un pat ar likumu noteikto finansējuma pieaugumu, un ir maz ticams, ka tas mainīsies pašlaik - krīzes laikā. Tad nu lai valdošā elite solidarizējas ar tautu un veselām nozarēm un arī atturas no savu personīgo ienākumu pieauguma, pat ja to paredz likums, " iniciatīvas pieteikumā raksta Nora Freimane.

Algu pacelšanai paredzētos līdzekļus (trīs miljonu eiro apmērā) viņa ieskata novirzīt atbalsta programmām mazturīgajiem iedzīvotājiem; algu pielikumam tām profesiju grupām, kurām jau sen tas tiek solīts, kā arī skolu, bērnudārzu apsildīšanai, ceļu remontdarbiem u.tml.

Portāls NRA jau rakstīja, ka nākamgad atvēlēti 3 miljonus eiro, lai palielinātu politiķu algas.

Algu pieaugums 2023. gadā (eiro):

Valsts prezidents no 6260 uz 7962 (+27%)

Saeimas priekšsēdētājs no 4565* uz 7962 (+75%)

Ministru prezidents no 5216 uz 7962 (+53%)

Saeimas deputāts 2963* uz 3981 (+34%)

Ministrs 4952 uz 7052 (+42%)

Parlamentārais sekretārs 3841 uz 6256 (+63%)

*Alga līdz 13. Saeimas beigām