Vējonis šonedēļ ar ievēlētajām partijām netiksies

 
©Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šonedēļ neplāno atkārtoti tikties ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām, norādīja Valsts prezidenta kancelejā.

Kancelejā skaidroja, ka šonedēļ pagaidām nekādas izmaiņas Valsts prezidenta dienaskārtībā nav plānots veikt, līdz ar to Vējonim nav plānotas arī tikšanās ar visām parlamentā pārstāvētajām partijām.

Iepriekš Vējonis ar visām Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām tikās 26.novembrī.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) šodien turpina ar valdības veidošanu saistītās aktivitātes.

No intervijas "Delfi TV ar Jāni Domburu" izriet, ka Gobzems ar valdības veidošanu negrasās vilcināties - politiķis redz iespēju jau piektdien, 7.decembrī, lūgt sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai parlaments lemtu par viņa vadītās valdības apstiprināšanu.

"KPV LV" premjera amata kandidāts solīja, ka līdz Saeimas sēdei tiks sagatavota arī valdības deklarācija un jaunās valdības ieceru finansiālais izvērtējums pat tad, ja Finanšu ministrijas darbiniekiem nāksies strādāt pa nakti.

Gobzems otrdien nāca klajā ar potenciālā valdības sastāva sākotnējo variantu, visvairāk ministru posteņus piedāvājot Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā "sarkanā līnija" un valdībā jāsastrādājas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Jau vēstīts, ka otrdien premjera amata kandidāts paziņoja, ka ir nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar "Attīstībai/Par!" (AP).

Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā "KPV LV", AP, JKP, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, ZZS, kā arī "Jaunā Vienotība".

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā "sarkanā līnija" par sadarbību ar ZZS. Ja šīs "sarkanās līnijas" dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.

 

Abonē