Mistera Bīna lomas atveidotājam paticis Džonsona joks par parandžām

© REUTERS / Scanpix

Britu aktieris un komiķis Rovans Atkinsons, kas visā pasaulē, domājams, vislabāk pazīstams mistera Bīna lomā, iestājies par bijušo ārlietu ministru Borisu Džonsonu, kas izpelnījies daļas sabiedrības kritikas ar saviem izteikumiem par parandžām.

''Domāju, ka Borisa Džonsona joks par parandžu nēsātājām kā par pastkastītēm ir visai labs!"

"Būdams tas, kas visu dzīvi guvis labumu no brīvības jokot par reliģiju, domāju, ka Borisa Džonsona joks par parandžu nēsātājām kā par pastkastītēm ir visai labs," piektdien laikrakstā "The Times" publicētajā vēstulē atzinis Atkinsons.

Kā ziņots, savā slejā laikrakstā "The Daily Telegraph" Džonsons šonedēļ kritizēja Dānijas aizliegumu nesāt parandžas, taču vienlaikus norādīja, ka šis tradicionālais musulmaņu sieviešu apģērba gals esot pazemojošs un liekot sievietēm izskatīties pēc pastkastītēm vai banku laupītājiem.

Šie Džonsona izteikumi izsaukuši nosodījumu no dažu politiķu puses, kā arī musulmaņu organizāciju sašutumu.

Pat daļa viņa paša pārstāvētās Konservatīvās partijas biedru, tostarp premjerministre Terēza Meja, aicinājusi Džonsonu atvainoties.

Taču bijušais ministrs atvainoties atteicies, un tagad viņam draud toriju ētikas komisijas izmeklēšana par iespējamo partijas ētikas kodeksa pārkāpumu, kas var novest par pie Džonsona izslēgšanas no konservatīvo rindām.

"Gandrīz ideāls vizuāls komisks tēls un joks, vai Džonsona kungs par to atvainojas, vai nē, kādu laiku paliks sabiedrības atmiņā," norādījis Atkinsons. "Visi joki par reliģiju aizvaino, tāpēc ir bezjēdzīgi par tiem atvainoties. Patiesībā jums jāatvainojas vienīgi par sliktu joku. Tādējādi [šajā gadījumā] nekāda atvainošanās nav vajadzīga."

Pasaulē

Eiropas un Ukrainas mediji šonedēļ raksta par Vladimira Putina preses sekretāra Dmitrija Peskova paziņojumu, kurā viņš pavēstīja: tā kā ASV plāno Vācijā izvietot spārnotās raķetes “Tomahawk”, tas nozīmē, ka Krievija var lemt apdraudēt Eiropas valstis ar savu raķešu potenciālu.

Svarīgākais