Svētā Fermina vēršu skrējienu festivālā Pamplonā pirmdien festivāla pēdējā skrējienā buļļi sadūruši trīs cilvēkus.
Vēl četri cilvēki skrējiena laikā guvuši cita veida traumas.
Kādu Spānijas pilsoni bullis vārdā "Olivito" sadūra trīs reizes - abos augšstilbos un dibenā. Pēc tam tas pats bullis trīs reizes sadūra kādu 26 gadus vecu austrālieti - krūtīs, kreisajā augšstilbā un vēderā.
Vēl vienu 24 gadus vecu austrālieti cits bullis sadūra labajā augšstilbā. Viņš no slimnīcas jau izrakstīts.
Šorīt notikušais skrējiens bija garākais no astoņiem vēršu skrējieniem šogad. Tas ilga četras minūtes un 47 sekundes.
Vēršu skrējieni Pamplonā notiek kopš 1911.gada. Katru rītu plkst.8 seši cīņu vērši tiek izlaisti brīvībā senās pilsētas centra ielās. Viņi skrien uz arēnu, kur vakarā tiek nogalināti vēršu cīņā un vēlāk servēti pilsētas restorānos. Drosminieki skrien līdzās vēršiem, apbruņojušies ar sarullētām avīzēm, tomēr daudzi dalībnieki pārkāpj noteikumus un pieskaras dzīvniekiem ar rokām.
Tiek uzskatīts, ka vēršu skrējieni aizsākušies XVI gadsimtā. Pasākums kļuva slavens, pateicoties Ernesta Hemingveja 1926.gada romānam "Un saule lec", un tagad uz pilsētu, kurā dzīvo ap 200 000 cilvēku, ik gadu dodas simtiem tūkstošu apmeklētāju no visas pasaules. Turklāt vēl vairāki miljoni cilvēku pie televīzijas ekrāniem ik gadu vēro atklāšanas ceremoniju un ikrīta vēršu skrējienus.
Bīstamie skrējieni vidēji ilgst mazāk par četrām minūtēm, un pieredzes bagātākie dalībnieki pirms tā skaita lūgšanu svētajam Ferminam.
Līdzās vēršu skrējieniem festivāls piedāvā arī dejas un daudz, daudz alkohola.
Kopš 1911.gada vēršu skrējienu laikā dzīvību zaudējuši 15 cilvēki, pēdējais letālais gadījums bija pirms pieciem gadiem, kad vērsis sabadīja 27 gadus vecu spāni.
Pagājušajā gadā festivāla laikā slimnīcās tika nogādāti 50 cilvēki. Šogad tika hospitalizēti 42 cilvēki un vēl vairākiem desmitiem cilvēku medicīniskā palīdzība tika sniegta uz vietas.