Moldovas tiesa trešdien piespriedusi oligarham Vladimiram Plahotņukam 19 gadu cietumsodu lietā, kas saistīta ar miljarda ASV dolāru pazušanu no Moldovas banku sistēmas.
Tiesa arī nolēma arestēt aptuveni 60 miljonus ASV dolāru Plahotņuka kontos.
Bijušais uzņēmējs, parlamenta deputāts un Moldovas Demokrātiskās partijas līderis Plahotņuks 2019. gadā aizbēga no valsts, kamēr pret viņu tika veiktas vairākas izmeklēšanas.
Pagājušajā gadā viņš tika aizturēts Atēnu lidostā, pamatojoties uz Interpola orderi, un Grieķija izdeva viņu Moldovai.
60 gadus vecais Plahotņuks, kas tiesas sēdē nepiedalījās, iepriekš noraidīja apsūdzības, nosaucot tiesas procesu par politisku un "kļūdainu jau no paša sākuma".
Viņa advokāts paziņoja, ka Plahotņuks pārsūdzēs tiesas lēmumu, uzskatot to par "acīmredzami nelikumīgu". "Viss process tika veikts milzīgā steigā, daudzkārt pārkāpjot apsūdzētā tiesības," apgalvoja advokāts.
Pēc Plahotņuka atgriešanās Moldovā prokuratūra pieprasīja piespriest viņam 25 gadus cietumsodu, kas ir likumā paredzētais maksimālais sods lietā, kas saistīta ar naudas pazušanu no trim bankām 2014. gadā.
Prokuratūra apsūdzēja Plahotņuku par noziedzīgas organizācijas izveidi un vadīšanu, krāpšanu un naudas atmazgāšanu sevišķi lielā apmērā.
Plahotņukam tika piemērotas Eiropas Savienības (ES), ASV un Lielbritānijas sankcijas par centieniem destabilizēt valsts politiku.