Krievijas armijas galvenā dronu bāze atrodas pie Patriotu parka tualetēm

© pixabay.com

Propagandista Vladimira Solovjova sižets netīši palīdzējis atklāt “Rubicon” progresīvo bezpilota tehnoloģiju centra atrašanās vietu. Kā ziņo “Radio Brīvība”, analizējot sižetā redzamo video un salīdzinot to ar publiski pieejamiem materiāliem, izdevies noskaidrot, ka centrs atrodas Patriotu parkā pie Maskavas, ziņo TV3

Žurnālisti norāda, ka vienā no kadrā palikušajiem fragmentiem, ko redakcija nebija līdz galam aizklājusi, varēja saskatīt tualetes ieejas zīmi ar tai raksturīgu dizainu.

Kopā ar kolonnām, piepūšamām figūrām dronu sacīkstēm un citiem interjera elementiem tas ļāvis precīzi noteikt filmēšanas vietu - parka izstāžu centra C un D paviljonus. Izmeklēšanā izmantoti trīs avoti: paša centra publicētie materiāli, Krievijas Aizsardzības ministrijas publikācijas un Solovjova sižets.

Tieši “Rubicon” centrs ir atbildīgs par bezpilota sistēmu izstrādi un iepirkumiem, taktikas ieviešanu kaujas laukā, kā arī operatoru apmācību. Centrs ir izveidots 2024. gada vasarā, bet oficiāls paziņojums par tā dalību kaujas operācijās sekoja tikai oktobrī. Centram tiek piedēvēta nozīmīga loma Krievijas spēku panākumos, īpaši Kurskas operācijā un uzbrukumos Donbasa reģionā šovasar.

Oficiāli “Rubicon” atrašanās vieta ir slepena, un Krievijas valsts mediji to dēvē par “slepeno centru”, neatklājot detaļas. Tomēr “Radio Brīvība” atklājusi, ka operatoru apmācības notiek tajos pašos paviljonos, kur vienlaikus notiek arī publiski pasākumi, piemēram, izstāde “Motospring-2025”.