ASV prezidents Donalds Tramps, runājot pa telefonu ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, atklājis, ka tikšanās laikā Krievijas prezidents Vladimirs Putins teicis, ka vēlas visu Donbasu, vēsta "Bloomberg"
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pieprasījis Ukrainas karaspēka izvešanu no visas Donbasa teritorijas. Amerikas prezidents Donalds Tramps par to pastāstīja Volodimiram Zelenskim un Eiropas līderiem, raksta "Bloomberg", atsaucoties uz informētiem avotiem. Vienlaikus Baltā nama vadītājs sacīja, ka tagad lēmums par teritorijām paliek Ukrainas ziņā. Saskaņā ar "Bloomberg" vēstīto, Trampa vārdi rada bažas dažu Eiropas amatpersonu vidū, kuras baidās, ka Tramps spiedīs Zelenski atdot teritoriju apmaiņā pret miera līgumu.
"Starptautiskās robežas nedrīkst mainīt ar spēku," pēc sarunas ar Zelenski un Trampu sacīja Eiropas valstu un Eiropas Savienības līderi. Turklāt Tramps līderiem paziņoja, ka ir gatavs dot savu ieguldījumu Ukrainas drošībā, ja tas nav saistīts ar NATO, piebilda avoti. Tramps skaidri norādīja, ka Putins tam piekritīs, norādīja avoti.
Šajā jautājumā Eiropas līderi apstiprināja nepieciešamību pēc trīspusējas tikšanās starp Trampu, Putinu un Zelenski.